A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Aicinājums stādīt baltus ziedus godinot varoņus

Aicinājums stādīt baltus ziedus godinot varoņus

Šovasar 22.jūnijā plaši svinēsim Cēsu kauju simto gadadienu, Latvijas Uzvaras dienu. Cēsnieki aicināti, godinot Uzvaras dienu, sākt jaunu tradīciju – stādīt un audzēt baltus ziedus.

Kā stāsta viens no idejas autoriem, novada domes deputāts, uzņēmējs Renārs Sproģis: “Skolnieku rotas kareivja Alka atmiņu pierakstos minēts, ka, pavadot puišus izšķirošajās kaujās, meitenes šauteņu stobros spraudušas baltas rozes. Arī sagaidot latviešu un igauņu karavīrus, kuri iesoļoja atbrīvotajās Cēsīs, viņiem mesti balti ziedi. Tāpēc ar Cēsu kauju simtgades notikumu režisori Kristu Burāni nolēmām aicināt cēsniekus, sagaidīt un pavadīt Uzvaras dienu, rotājot savu namu apkārtni baltiem ziediem.”

Apzaļumošanas uzņēmuma “Kliģeni” dārznieki šovasar rūpēsies, lai baltie akcenti dominētu arī pilsētas skvēros un parkos, un arī cēsnieki, veidojot daiļdārzus namu pagalmos vai uz balkoniem, aicināti ar baltiem ziediem godināt varoņus, jaunus puišus, kuri pirms simts gadiem kaujās pie Cēsīm nosargāja mūsu tikko dzimušās valsts neatkarību.

Cēsu kauju rekonstrukcija Pirtsupītes gravā, pateicoties R. Sproģa iniciatīvai, jau ir stabila tradīcija. Šogad tā būs iespaidīga. Stāsta R. Sproģis – “Pateicoties Nacionālo bruņoto spēku atbalstam, šogad varēsim sarīkot patiešām vērienīgu kauju rekonstrukciju, kurā būs iesaistīti teju trīssimt dalībnieki no vismaz piecām valstīm. Tā būs Baltijā līdz šim lielākā vēsturiskas cīņas rekonstrukcija un prognozējam, ka to noskatīsies 10 – 15 tūkstoši skatītāju. Būs ko redzēt, jo kaujas attēlojums aizņems visu Pirtusupītes gravu, sarūpēts iespaidīgs munīcijas daudzums, bez kadetiem un restauratoriem, piedalīsies arī apmācīti aktieri, kuri efektīgi attēlos tuvcīņu ainas.

Igauņu kolēģi ir ļoti atsaucīgi un piedalīsies gan kaujas rekonstrukcijā, gan citos simtgades notikumos. Cēsīs vairākas dienas varēsim redzēt slaveno igauņu bruņuvilcienu un bruņumašīnu.”

Publicēšanas datums: 2019. gada 15. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt