A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsīm izstrādās ainavu plānu

Cēsīm izstrādās ainavu plānu

Šonedēļ, no 14. līdz 16.aprīlim, Cēsīs noritēja LIFe+  projekta  LIFE Viva Grass otrā partneru tikšanās. Tajā piedalījās visi projektā iesaistītie  partneri - sabiedrisko organizāciju Baltijas Vides Forums pārstāvji no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Vācijas, Cēsu pašvaldība, Silute pašvaldība (Lietuva), Lumanda pašvaldība (Igaunija), Latvijas Universitāte, Igaunijas Dzīves Zinātņu universitāte, Vides risinājumu institūts, kā arī projektā iesaistītās zemnieku saimniecības no Latvijas un Lietuvas.

Partneru tikšanās sanāksmē tika apskatīti jautājumi, kas saistās ar projekta ieviešanas gaitas tehnisko un finanšu progresu, katra partnera pienākumiem projektā. Tika prezentēti ekosistēmu pakalpojumu un ekosistēmu pakalpojumu novērtēšanas termini un skaidrojums, kā arī tika diskutēts, kā ekosistēmu pakalpojuma pieeja tiks izmantota projekta rezultātu sasniegšanā.

Cēsu novada pašvaldības lauku teritorija projektā ir viena no demo teritorijām, kurai raksturīgs ainavisks reljefs un ainavu dažādība. Projekta gaitā tiks izstrādāts ainavu plāns, kurš tiks integrēts topošajā Cēsu novada teritorijas plānojumā. Arī  pašvaldībai piederošo zālāju (pļavu, ganību) analīze, kuri atbilstu atjaunojamo zālāju statusam,  ir viens no tuvākajiem uzdevumiem. Partneru tikšanās laikā tika nozīmēts uzdevumu veikšanas laika grafiks.

Projekta LIFE Viva Grass mērķis ir novērst ekoloģiski vērtīgu zālāju zudumu, veicināt  uzņēmējdarbības attīstību  degradētajos  zālājos, kas pirms tam tiks atjaunoti. Lai sasniegtu  projekta mērķi ne tikai pašvaldības īpašumā esošajos zālājos, bet arī privātajās teritorijās, lauksaimniekiem tiks rīkoti semināri, lai iepazīstinātu ar  zālāju apsaimniekošanas metodēm un esošo pieredzi citās pašvaldībās un  ārzemēs. 

Vairāk informācijas par projektu ir atrodama projekta mājas lapā http://vivagrass.eu/lv/Informāciju sagatavoja:
Cēsu novada pašvaldības
Projektu un vides speciāliste
Inta ĀdamsonePublicēšanas datums: 2015. gada 16. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt