Pasākumu kalendārs
<< Jūnijs 2017 >>
POTCPSSv.
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
A  A  A
Lapas karte


Vai apmeklēsi Cēsu kauju dienas pasākumus 22.jūnijā?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība

Par Cēsu novada domes priekšsēdētāju vienbalsīgi ievēlēts Jānis Rozenbergs
2017. gada 22. jūnijs  
Pirmajā jaunā Cēsu novada domes sasaukuma sēdē par domes priekšsēdētāju vienbalsīgi ievēlēts Jānis Rozenbergs.
Atklāta dabas skaitīšana Vidzemē
2017. gada 20. jūnijs  
Pirmdien, 19.jūnijā Ungurmuižā tika atklāta dabas skaitīšana Vidzemē, kuru īsteno Latvijas Dabas aizsardzības pārvalde. Dabas skaitīšanas mērķis ir iegūt detalizētu un zinātniski pamatotu informāciju par Latvijas dabas vērtībām, to daudzumu, veidiem, izplatību un kvalitāti.
Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību
2017. gada 19. jūnijs  
Šogad tiesībsargs turpina labas pārvaldības principa īstenošanas izpēti, veicot iedzīvotāju aptauju.
Cēsīs top nakts patversme un atskurbtuve
2017. gada 16. jūnijs  
Cēsu novada pašvaldība Cēsu klīnikas teritorijā veido nakts patversmi un atskurbtuvi. Šim mērķim tiek pielāgotas bijušā morga telpas, ko pašvaldībā nomā no Cēsu klīnikas.
Stadionā šonedēļ ieklāj mākslīgo zālienu
2017. gada 15. jūnijs  
Šonedēļ Cēsu pilsētas sporta stadionā tiek ieklāts mākslīgais zāliens. Sākusies arī skrejceļa šķembu virskārtas sagatavošana asfaltēšanai, kas notiks nākamnedēļ.
Mobilais mamogrāfs Cēsīs
2017. gada 14. jūnijs  
Cēsīs, Vienības laukumā 2A 11.jūlijā un 25.jūlijā no plkst.10.00 līdz plkst.17.00 būs pieejams mobilais mamogrāfs.
Cēsīs piemin komunistiskā genocīda upurus
2017. gada 14. jūnijs  
Trešdien, 14.jūnijā, komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, Cēsīs tika pieminēti 1941.gadā naktī no 13.jūnija uz 14.jūniju izsūtītie Cēsu un tuvākā apriņķa iedzīvotāji.
Sākas bezmaksas vingrošanas koptreniņi un TRX nodarbības
2017. gada 13. jūnijs  
No trešdienas, 14.jūnija, līdz septembrim, vairākas reizes nedēļā notiks Cēsu novada pašvaldības organizētas bezmaksas sporta nodarbības. Nodarbības notiek ESF projekta 9.2.4.2. "Pasākumi Cēsu novada pašvaldības iedzīvotāju veselības veicināšanai un slimību profilaksei" ietvaros.
Sākas mediju akreditācija Latvijas Jaunatnes Olimpiādei
2017. gada 13. jūnijs  
Otrdien, 13.jūnijā, sākas mediju akreditācija Latvijas Jaunatnes Olimpiādei, kas norisināsies 7.-9.jūlijā Cēsīs. Mediju akreditāciju pieteikumu iesūtīšanas termiņš ir 28.jūnijs.
Projekta "Green Railways" partneri iepazīstas ar Eiropas labāko Zaļo ceļu
2017. gada 13. jūnijs  
No 4.jūnija līdz 6.jūnijam Cēsu Tūrisma centrs kopā ar projekta “Green Railways” partneriem no Vidzemes un Dienvidigaunijas devās pieredzes apmaiņas braucienā, lai ar velosipēdiem iepazītu 125km garo Zaļo ceļu Vennbahn. Vennbahn ir kādreizējā dzelzceļa līnija, kas savienoja Vācijas pilsētu Āheni (Aachen) ar pilsētu Troisvierges, kas atrodas Luksemburgas Ziemeļu daļā. Vennbahn lielāko daļu ved pa Vācijas - Beļģijas robežu.
Aicina sagādāt Latvijai dāvanu un pieteikt savu ainavu dārgumu
2017. gada 12. jūnijs  
Latvijas simtgades svinību laikā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, pašvaldību publiskajām bibliotēkām un plānošanas reģioniem aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju piedalīties dāvanas gatavošanā Latvijai. Kopdarba rezultātā 2018.gadā tiks izveidota elektroniska Latvijas ainavu dārgumu krātuve "Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt", kurā tiks iekļautas sabiedrības vērtējumā nozīmīgas ainavas ar īpašu vēstījumu par Latvijas dabu un vēsturi, kas jāsaglabā nākamajām paaudzēm.
Astoņu novadu Jauniešu forums Cēsīs
2017. gada 8. jūnijs  
Vēsturiskā rajona astoņu novadu jaunieši 1.jūnijā, atzīmējot starptautisko Bērnu aizsardzības dienu, tikās Jauniešu forumā Cēsīs.
Jauniešus aicina kļūt par brīvprātīgajiem Latvijas Jaunatnes olimpiādes atklāšanā
2017. gada 7. jūnijs  
Cēsu jauniešus aicina kļūt par brīvprātīgajiem palīgiem Latvijas Jaunatnes olimpiādes dalībnieku gājiena un atklāšanas ceremonijas laikā, kas notiks 7.jūlija vakarā Cēsu pils parkā.
Izstrādāts jauns pētījums par Cēsu pilsētu no 13.gadsimta līdz 16.gadsimtam
2017. gada 8. jūnijs  
Jaunā pētījumā apkopota Cēsu pilsētas vēsture no 13. - 16.gadsimtam, kur īpaša nozīme pievērsta Hanzas savienībai un Cēsu dalībai tajā. Pētījums ir saistošs ikvienam lasītājam, kā arī jaunu pētījumu idejas raisošs, jo tā tapšanā izmantotas gan nepublicētas, gan publicētas rakstītās liecības, gan arheoloģisko ekspedīciju materiāli.
Līdz Latvijas Jaunatnes olimpiādei mēnesis; apstiprināta atklāšanas programma
2017. gada 7. jūnijs  
Olimpiādes atklāšana notiks Cēsu Pils parkā 7.jūlija vakarā. To ievadīs dalībnieku gājiens no Vienības laukuma uz Pils parku, kas sāksies plkst.21.00.
Svinīgi atklāta unikāla asfalta seguma velotrase
2017. gada 1. jūnijs  
Ceturtdien, 1.jūnijā, blakus Maija parkam atklāta unikāla, multifunkcionāla asfalta velotrase, kas ir tikai otrs šāda veida objekts Latvijā. Trase ir Cēsu aktīvās atpūtas papildinājums un to var izmantot jebkura vecuma un sportiskās sagatavotības cilvēki.
Palīdzi tapt vēstures ekspozīcijai "Sirdsapziņas ugunskurs"
2017. gada 1. jūnijs  
Pateicoties Latvijas poltiski represēto Cēsu biedrības iniciatīvai, Cēsīs, Pils ielas 12 pagalma ēkā top pastāvīga vēstures ekspozīcija “SIRDSAPZIŅAS UGUNKURS”.
Aicinām saņemt Ģimenes pases fotogrāfijas
2017. gada 1. jūnijs  
Lūdzam ģimenes, kuras Ģimenes dienā, 15.maijā, fotografējās Ģimenes pasei, saņemt fotogrāfijas A.Šmita foto studijā!
Cēsu novadā atjaunos un papildinās dabas taku infrastruktūru
2017. gada 1. jūnijs  
Cēsu novada pašvaldība noslēgusi līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par līdzfinansējumu projektam “Dabas infrastruktūras atjaunošana Gaujas nacionālajā parkā, Cēsu un Pārgaujas novados”, kas tiks īstenots specifiskā atbalsta mērķa 5.4.1.1. pasākumā “Antropogēno slodzi mazinošas infrastruktūras izbūve un rekonstrukcija Natura 2000 teritorijās”. Projekta vadošais partneris ir Cēsu novada pašvaldība un projekts tiks ieviests sadarbībā ar Pārgaujas novada pašvaldību.
Iepriekšējās balsošanas pirmajā dienā Cēsu novadā 2,22% vēlētāju aktivitāte
2017. gada 1. jūnijs  
Pirmajā iepriekšējās balsošanas dienā Cēsu novadā nobalsojuši 2,22% balsstiesīgo, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.
Festivāls „Latvju bērni danci veda” Cēsīs pulcē 5400 dejotāju
2017. gada 27. maijs  
Cēsīs 27.maijā pulcējās skolu kolektīvi no visas Latvijas, lai piedalītos tautas deju festivālā „Latvju bērni danci veda”.
Sācies darbs pie Uzvaras pieminekļa apkopes
2017. gada 26. maijs  
Līdz 20.jūnijam tiks tīrīts un labots Cēsu simbols – Uzvaras piemineklis Vienības laukumā
Aicinām brīvprātīgos palīgus “Cēsis 811” svētkos
2017. gada 25. maijs  
Lai "Cēsis 811" svinības noritētu krāšņi un dotu iespēju iesaistīties vairāk cēsniekiem, aicinām komandā brīvprātīgos palīgus, kas palīdzēs svētku norises laikā, kā arī gājiena un gastronomisko svētku “Parks uz paplātes” organizēšanas pasākumos 21.jūlijā un 22.jūlijā.
Uzsākts Cēsu Izstāžu nama energoefektivitātes uzlabošanas projekts
2017. gada 24. maijs  
Valsts nozīmes arhitektūras piemineklī - Cēsu Izstāžu namā ir uzsākti remontdarbi, lai nākotnē uzlabotu ēkas energoefektivitāti, taupot enerģiju un samazinot oglekļa dioksīda emisiju daudzumu.
Izdots rakstu krājums par Cēsu viduslaiku pili
2017. gada 19. maijs  
Ceļu pie lasītājiem sāk zinātnisko rakstu krājuma "Cēsu pils raksti: arheoloģija, arhitektūra, vēsture" pirmais sējums. Tajā apkopoti divpadsmit nozares speciālistu veikti pētījumi par Cēsu viduslaiku pils vēsturi, arhitektūru un arheoloģisko mantojumu. Grāmatas prezentācijas pasākumā, stāstot par izdevuma tapšanu, tā sastādītājs un zinātniskais redaktors Gundars Kalniņš norādīja, ka krājuma pirmsākumi meklējami 2013.gadā, kad norisinājusies pirmā Cēsu pils arheoloģijas konference. Ikgadējo konferenču darbībai turpinoties, ir izveidojies apjomīgs pētījumu kopums. Latvijas un ārvalstu speciālistu nolasītos ziņojumus trīssējumu rakstu krājumā plānots publicēt līdz 2020.gadam
Noslēgta pietikumu pieņemšana mikrorajonu pagalmu labiekārtošanas konkursā
2017. gada 12. maijs  
No 1.aprīļa Cēsu novada pašvaldība aicināja iedzīvotājus un māju apsaimniekotājus iesniegt savus projektus mikrorajonu pagalmu labiekārtošanai, kas ļaus sakārtot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apkārtni un uzlabot iedzīvotāju apkārtējo dzīves vidi, transporta kustību, bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējas un vides pieejamību, izmantojot pašvaldības līdzfinansējumu.
Cēsu vecpilsētā pielāgota transporta kustības shēma
2017. gada 12. maijs  
Šonedēļ Transporta kustības organizācijas komisija pieņēma lēmumu, kas izmaina transporta stāvēšanu vecpilsētā. Būtiskākā izmaiņa ir tā, ka turpmāk ir aizliegts novietot transporta līdzekļus Lielajās Skolas ielā 7 pie Rīgas iela 18 ēkas. Šo stāvvietu varēs izmantot tikai preču piegādei. Šāds lēmums pieņemts tādēļ, lai Rīgas ielas 18 pagalmā esošo uzņēmumu fasādes būtu redzamākas iespējamiem klientiem, kā arī uzlabotu gājēju satiksmi šajā posmā.
Rit Rīgas ielas pārbūves darbi
2017. gada 3. maijs  
Tuvojoties aktīvajai tūrisma sezonai, atgādinām, ka uz Rīgas ielas posmā no Kases ielas līdz Rožu laukumam notiek pārbūves darbi.
“Cēsis 811” svētku devīze – “Svinam ar garšu!”
2017. gada 7. aprīlis  
Cēsu lielākie gada svētki, “Cēsis 811”, šogad tiks svinēti no 21.jūlija līdz 23.jūlijam, īpaši izceļot gastronomiskus piedzīvojumus, un to devīze būs “Svinam ar garšu!”.
Skatīt arhīvu

Printēt