Pasākumu kalendārs
<< Maijs 2016 >>
POTCPSSv.
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
A  A  A
Lapas karte


Vai piedalīsies Baltā Galdauta svētkos 4.maijā?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība

Jāņa Rozenberga uzruna cēsniekiem 4.maijā
2016. gada 5. maijs  
​Ticēsim skaistajam, ticēsim labajam un ticēsim Latvijai! Esam pierādījuši, ka protam par to cīnīties, to celt un nosargāt.
Aicinām diskutēt par idejām Vienības laukuma attīstībai
2016. gada 3. maijs  
Lai iepazītos ar iedzīvotāju idejām par to, kādām funkcijām un vajadzībām nākotnē varētu kalpot Vienības laukums, aicinām iedzīvotājus uz tikšanos, kuras laikā sagatavosim cēsnieku vēlmju un ideju karti.
Cēsīs un citviet Latvijā norisināsies Latvijas bruņoto spēku un sabiedroto spēku mācības
2016. gada 2. maijs  
Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka teju visos Latvijas novados turpinās militāro mācību un vingrinājumu norise, un to laikā notiks Latvijas un sabiedroto spēku karavīru un militārās tehnikas pārvietošanās un militārās aktivitātes arī ar ārpus militārajiem poligoniem, šautuvēm un mācību laukiem.
Cēsu jaunieši noslēdz brīvprātīgā darba projektu
2016. gada 2. maijs  
Jauniešu biedrība „Youth for City – City for Youth” noslēdz 12 mēnešu ilgu projektu „Aktīvi BrīvPrātīgs”, kura mērķis bija attīstīt brīvprātīgo darbu kā instrumentu sociālajai iekļaušanai, dzimumu līdztiesības veicināšanai un sociālās atstumtības riskam pakļauto bērnu un jauniešu integrēšanai sabiedrībā. Atskatoties varam teikt – mērķis tika sasniegts!
Cēsīs viesojas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis
2016. gada 29. aprīlis  
Piektdien, 29.aprīlī, Cēsīs viesojās iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Vizītes laikā ministrs apmeklēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo. Valsts policijas Cēsu pilsētas iecirknī Pils iela 12 R.Kozlovskis apmeklēja Latvijas Politiski represēto Cēsu biedrības piemiņas ekspozīcijas. Pārrunājot ekspozīcijas attīstības plānus, iekšlietu ministrs pauda atbalstu represēto biedrības plāniem par ekspozīcijas attīstību.
SIA "Vinda" paziņojums par iepirkuma procedūras izsludināšanu
2016. gada 29. aprīlis  
Cēsu pilsētas SIA „Vinda” Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansēta projekta “Cēsu ūdenssaimniecības attīstības projekta V kārta” īstenošanai izsludina iepirkuma procedūru Būvuzraudzība un Inženiera pakalpojumu līgumam ”Kanalizācijas tīklu paplašināšana Cēsu aglomerācijas robežās” (Identifikācijas Nr.VINDA2016/02_KF)”.
Bez maksas savāc nolietotu elektrotehniku
2016. gada 29. aprīlis  
No 1. līdz 31.maijam notiks SIA “ZAAO” (ZAAO) organizēta akcija “EKO ZVANS!”, kuras laikā zvanot uz ZAAO biroju var pieteikt neizjauktas nolietotas elektrotehnikas (sākot no ~5 kg) bezmaksas savākšanu.
Noslēdzies vasaras skolu līdzfinansēšanas konkurss
2016. gada 27. aprīlis  
Noslēdzies Cēsu novada pašvaldības organizētais konkurss, kurā pašvaldība līdzfinansē vasaras skolu organizēšanu Cēsu novada administratīvajā teritorijā. Konkursā bija iespēja pieteikties biedrībām, nodibinājumiem un augstskolām līdzfinansējuma saņemšanai līdz 20% apmēram no kopējām vasaras skolas organizēšanas izmaksām.
Līvu pamatskola lūdz atbalstu „Jušu sajūtu takas” izveidē!
2016. gada 27. aprīlis  
Skola ik gadu aprīļa beigās rīko skolas teritorijas lielo sakopšanas talku. Šogad talka bija nedaudz citādāka - savā ziņā īpaša! Īpaša ar to, ka tās laikā notika skolas ilgi lolotās ieceres īstenošanas darbi - Jušu sajūtu takas paplašināšana un pilnveidošana. Iecere izbūvēt šķēršļu joslu radusies, lai iesaistītu bērnus un jauniešus vides izzināšanā, ne tikai rosināt zinātkāri, ļaut saklausīt un ieraudzīt, sajust procesus dabā, bet arī attīstīt fiziskās spējas un kustību koordināciju. Talkā 22.aprīlī piedalījās liels skaits talcinieku – skolēni, pedagogi, vecāki, skolas absolventi – kopumā 81 cilvēks, kuri pilnībā palīdzēja īstenot talkas laikā plānotos darbus.
Izsludināts pilsētvides projektu konkurss Cēsu iedzīvotājiem "Sabiedrība ar dvēseli"
2016. gada 27. aprīlis  
Cēsu novada pašvaldība izsludina ikgadējo projektu konkursu "Sabiedrība ar dvēseli 2016", dodot iespēju vietējiem iedzīvotājiem saņemt līdzfinansējumu projektiem dzīves vides kvalitātes uzlabošanai.
Rudenī plānots sākt Rīgas ielas pārbūvi
2016. gada 26. aprīlis  
Šajā rudenī ar lietus ūdens kanalizācijas tīklu ierīkošanu plānots sākt Rīgas ielas pārbūvi posmā no Kases ielas līdz Līvu laukumam. Pārbūves darbus paredzēts pabeigt nākamgad.
Mobilais zināšanu ekspresis viesosies Cēsīs
2016. gada 26. aprīlis  
Pavasarī skolās notiks vairāki Eiropas Savienības tematikai veltīti pasākumi – jau par tradīciju kļuvusī akcija "Atpakaļ uz skolu", kurā vairāk nekā 100 Eiropas lietu eksperti dodas uz skolām, lai tiktos ar skolēniem; 9.maijā ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts kārtot Eiropas eksāmenu; savukārt sākumskolas skolēni gaida Mobilo zināšanu ekspresi - īpaši veidots Eiropas Savienības zināšanu autobuss.
Sv. Jura uguns ceļš no Tiri uz Latviju
2016. gada 26. aprīlis  
23.aprīlī Igaunijā piemin Svētā Jura un Veterānu diena. Svēto Juri igauņi uzskata par savu karavīru aizbildni, drosmes un pašaizliedzības simbolu. Šajā dienā tiek pieminēti visi tie karavīri, kuri krituši par Igaunijas brīvību, Neatkarības un vēlākajos karos, piedaloties starptautiskajās misijās vai gājuši bojā pildot dienesta pienākumus miera laikā.
Festivāls LAMPA aicina pieteikties brīvprātīgos
2016. gada 25. aprīlis  
Festivāls LAMPA meklē aizrautīgus cilvēkus, kas palīdzētu LAMPAI mirdzēt spožāk - festivāla brīvprātīgos palīgus.
Iedzīvotāji aicināti sakopt pilsētu Cēsu 810 gadei
2016. gada 20. aprīlis  
Pašvaldības policija atgādina, ka klāt pavasaris, tādēļ laiks sakopt mūsu pilsētu 810 gadu jubilejas svinībām.
SIA "Vinda" izsludina iepirkumu
2016. gada 21. aprīlis  
Cēsu pilsētas SIA „Vinda” Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansēta projekta “Cēsu ūdenssaimniecības attīstības projekta V kārta” programmā izsludina iepirkuma procedūru būvniecības līgumam „Kanalizācijas tīklu paplašināšana Cēsu aglomerācijas robežās” (Identifikācijas Nr.VINDA2016/01_KF)”.
Notiks semināri par Energoefektivitātes likumu un tā ietekmi uz pašvaldībām
2016. gada 18. aprīlis  
Šā gada aprīlī un maijā četros Latvijas reģionos - Vidzemē, Kurzemē, Zemgalē un Latgalē - Ekonomikas ministrija organizēs seminārus par jauno Energoefektivitātes likumu un tā ietekmi uz pašvaldībām.
Semināri par pieejamo atbalstu energoefektivitātes pasākumu īstenošanai daudzdzīvokļu ēkās
2016. gada 18. aprīlis  
Ekonomikas ministrija un Attīstības finanšu institūcija Altum informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” ietvaros uzsāk informatīvu semināru ciklu par energoefektivitātes pasākumu īstenošanu daudzdzīvokļu ēkās un pieejamo valsts atbalstu.
Izglītības ministrs Cēsīs uzsver laikmetīgas pārmaiņas kvalitatīvām izglītības iespējām
2016. gada 15. aprīlis  
Savā pirmajā reģionālajā vizītē Cēsīs izglītības ministrs Kārlis Šadurskis iepazinās ar Cēsu novada izglītības sistēmas daudzveidību, tikās ar skolu vadību, atklāja ikgadējo skolotāju konferenci “e-klase”, kā arī Cēsu un apkārtējo novadu domes priekšsēdētājus iepazīstināja ar jauno pedagogu atalgojuma modeli.
Cēsu Jaunās pils galveno ieeju atkal grezno divas heraldiskās marmora lauvas
2016. gada 13. aprīlis  
Muzeja apmeklētājus pie grāfu Zīversu dzimtas rezidences Jaunās pils ieejas atkal sagaida un sveicina divas heraldiskās marmora lauvas, kuras ziemas periodu, sargātas no laika apstākļu svārstībām, aizvadīja slēgtā telpā muzeja teritorijā. Uz Cēsu Jauno pili lauvas atceļojušas no Rundāles pils muzeja jau pagājušajā gada maijā, atverot muzejā plašu izstādi “Vidzemes bruņniecība un Latvija”.
Cēsu centrā durvis ver Koprades māja Skola6
2016. gada 8. aprīlis  
Pašā Cēsu pilsētas centrā izveidota tikšanās vieta tiem, kuri vēlas aktīvi darboties Cēsīs - Koprades māja Skola6.
Cēsu melnie gulbji atgriezušies Maija parka dīķī
2016. gada 7. aprīlis  
Šonedēļ pēc ziemas mājā pavadītajiem aukstajiem mēnešiem Maija parkā atgriezies Cēsu melno gulbju pāris Grāfs un Katrīna, kuri jau tagad ar savu klātbūtni vilina ar vien vairāk iedzīvotājus un viesus pavadīt laiku pilsētas parkos.
“Cēsis 810” būs cēsnieku veidoti nacionāla mēroga svētki
2016. gada 6. aprīlis  
Cēsu 810 gadu jubilejas svētki šī gada 22.-24.jūlijā būs krāšņi un unikāli ar tradicionālās, modernās un gastronomiskās kultūras elementiem. Tas būs nacionāla mēroga kultūras pasākums, kura tapšanā roku varēs pielikt ikkatrs cēsnieks.
No 1.aprīļa varēs iegādāties abonementa biļetes CATA apkalpotajos maršrutos
2016. gada 31. marts  
Sākot ar 2016.gada 1.aprīli, AS CATA piedāvās pasažieriem deviņu veidu abonementa biļetes 149 reģionālajos vietējās nozīmes un starppilsētu maršrutos Rīgas un Vidzemes plānošanas reģionā. Tādējādi pasažieri, kuri ar noteiktu regularitāti izmanto sabiedriskā transporta pakalpojumus, par braucienu varēs maksāt lētāk. Pasažieri abonementa biļetes var iegādāties kādā no četrām AS CATA filiālēm, kā arī Cēsu, Siguldas vai Limbažu autoostā.
Cēsu jaunieši sāk sadarbību ar Spānijas vienaudžiem
2016. gada 21. marts  
Februārī sācies jauns Erasmus + jauniešu apmaiņas projekts „Express to progress” nr.2015-3-LV02-KA105-000951. Projektā piedalās 10 jaunieši no biedrības "Youth for City – City for Youth" Cēsīs, Latvijā un 10 jaunieši no organizācijas "Viaje a la Sostenibilidad", Saragosā, Spānijā. Apmaiņa notiks 03.05 – 09.05.2016 Spanijā, kalnu ciematiņā Orés.
Aicina pieteikt piesārņotu vietu Lielās talkas kartē
2016. gada 16. marts  
Līdz šī gada Lielajai Talkai palicis vēl nedaudz vairāk nekā mēnesis, bet darbs pie sakopšanas aktivitātēm sācies jau visā Latvijā. Īpaši aktīvi šobrīd risinās piegružoto vietu apzināšana – Lielās Talkas piesārņoto vietu kartē atzīmētas jau vairāk nekā 80 vietas, kuras vēlams sakopt Lielās Talkas ietvaros 23.aprīlī.
Cēsu novadā māju numurzīmes jāizgatavo pēc vienota parauga
2016. gada 16. marts  
Cēsu novada Būvvalde informē, ka Cēsu pilsētā (izņemot Cēsu vecpilsētu) un Vaives pagasta ciemos māju numuru plāksnītes izgatavojamas uz zila fona ar baltiem burtiem. Uz numurzīmes virs skaitļa norāda ielas nosaukumu, zem skaitļa – piederību (piem., “Privātīpašums”, vai “V.Uzvārds”).
Stacijas laukuma plānojumu pilnveidos
2016. gada 11. marts  
Ņemot vērā cēsnieku viennozīmīgi pausto viedokli sabiedriskajā apspriešanā par plānotajām izmaiņām Stacijas laukuma apstādījumos, Cēsu novada domes deputāti pārrunāja tās rezultātus un vienojās par nepieciešamību projektu pilnveidot.
Cēsu pils Mestra zālei “Latvijas Būvniecības Gada balva 2015”
2016. gada 11. marts  
Cēsu pils Mestra zāle konkursā „Latvijas Būvniecības Gada balva 2015” ieguvusi pirmo vietu nominācijā "Restaurācija". Unikālās zvaigžņu velves konservācija ilga pus gada garumā un no restauratoriem prasīja augstu profesionalitāti un rūpību, vienu pēc otra nostiprinot 500 gadus senos ķieģeļus un apmetuma fragmentus.
Zināmi Cēsu novada kultūras projektu konkursa rezultāti
2016. gada 10. marts  
Cēsu novada kultūras projektu konkursā ir atbalstīti 15 kultūras projekti, kopumā šo projektu realizācijai piešķirot 10 000 EUR līdzfinansējumu no Cēsu novada pašvaldības budžeta.
Klaiņojošo dzīvnieku īpašniekiem stingrāki sodi
2016. gada 11. februāris  
No februāra Cēsu dzīvnieku patversmes “Lācīši” apsaimniekošanu pārņem dzīvnieku patversme “Mežavairogi”, kas ieviesusi izmaiņas klaiņojošu dzīvnieku izķeršanā un atgūšanā no patversmes. Turpmāk patversmē nokļuvušo klaiņojošo dzīvnieku īpašniekiem tiks piemērots administratīvais sods par dzīvnieku turēšanas noteikumu neievērošanu.
Skatīt arhīvu

Printēt