Pasākumu kalendārs
<< Novembris 2015 >>
POTCPSSv.
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
A  A  A
Lapas karte


Kur, Tavuprāt, vajadzētu atrasties pašvaldības iedzīvotāju apkalpošanas centram?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība

Veselības izstāde Cēsu klīnikā
2015. gada 26. novembris  
Piektdien, 4.decembrī, Cēsu novada pašvaldība sadarbībā ar Cēsu klīniku organizē Veselības izstādi. Jebkuram Cēsu novada iedzīvotājam būs iespēja bez maksas saņemt Cēsu klīnikas dažādu speciālistu konsultācijas par veselīgu dzīvesveidu, būs iespēja degustēt un iegādāties dažādus veselīgus produktus.
Pedagogu brīdinājuma streika laikā skolas un pirmsskolas būs atvērtas
2015. gada 26. novembris  
Piektdien, 27.novembrī, Latvijas pedagogu brīdinājuma streika dienā visas Cēsu novada pašvaldības izglītības iestādes, ieskaitot pirmsskolas, nodrošinās bērnu pieskatīšanas funkciju, taču mācību darbs izglītības iestādēs šajā dienā nenotiks. Cēsu novada pašvaldības Izglītības nodaļa informē, ka ikviens bērns tiks nodrošināts ar ikdienas aprūpi un ēdināšanas pakalpojumu.
Līvu pamatskolu modernizēs un pārveidos par sākumskolu
2015. gada 23. novembris  
Izmantojot Eiropas Savienības (ES) finansējuma sniegtās iespējas, līdz 2017.gada 1.septembrim paredzēts reorganizēt Līvu pamatskolu, to modernizējot un pārveidojot par Līvu sākumskolu, par to 19.novembra sēdē vienbalsīgi lēma Cēsu novada domes deputāti.
Cēsu novadā jauns velo maršruts - “Vaives ainavas”
2015. gada 23. novembris  
Cēsu novada pašvaldības projektu konkursa “Sabiedrība ar dveseli” ietvaros, sadarbojoties vietējiem iedzīvotājiem un Cēsu tūrisma speciālistiem, izveidots jauns velomaršruts “Vaives ainavas”, kas savieno vēsturisko Cēsu pilsētu un gleznaino Vaives pagastu. Tā mērķis ir ne vien veicināt aktīvu atpūtu, bet arī iepazīstināt pilsētas un novada iedzīvotājus, kā arī tūristus ar Vaives pagasta dabas un vēstures vērtībām. Tas ir pirmais oficiālais vietējās nozīmes velo maršruts Cēsu novadā.
Cēsu novada pašvaldības aktivitāšu kalendārs 23.11. – 27.11.2015.
2015. gada 23. novembris  
Jāņa Rozenberga uzruna 18.novembrī
2015. gada 18. novembris  
Man prieks, ka arvien vairāk, arvien izteiktāk katru gadu mēs sajūtam Latviju kā savu. Tie var būt līdzdziedāti himnas vārdi, karoga lentīte pie krūtīm, svecītes Latvijas kontūrā vai vienkārši savas tautas un valsts klusa mīlestība.
Avotu ielejas parkā jauna rakstu zīme - Māras krusts
2015. gada 17. novembris  
Otrdien,17.novembrī, Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskola Avotu ielejas parkā atklāja koka latvju rakstu zīmi - Māras krustu. Tā ir jau otrā no kopumā četrām zīmēm, kuras paredzētas izvietot parkā. Pirms gada mazie pastariņi atklāja Mārtiņa zīmi.
Apvienot lietderīgo ar lietderīgo. Cēsu novada pašvaldības vizīte Dānijā
2015. gada 16. novembris  
Cēsu novada pašvaldības delegācija oktobra nogalē devās apmeklēt Koldingas pašvaldību Dānijā, kur pieredzes apmaiņā mācījās, kā pilsētai piesaistīt un attīstīt radošās industrijas. Pieredzes apmaiņa bija iespējama, pateicoties dalībai Ziemeļu-Baltijas mobilitātes projektā „Innovative public administration experience exchange”, kas finansēja braucienu.
Lāčplēša dienas pasākumus Cēsīs apmeklējuši 10 000 cilvēku
2015. gada 12. novembris  
Cēsīs iemīļotais Lāčplēša dienas pasākums, Latvijas kontūrā iedegto svecīšu instalācija, 11.novembra vakarā līdzīgi kā pagājušajā gadā pulcējis aptuveni 10 000 cilvēku, norāda idejas autors un realizētājs Renārs Sproģis
Jāņa Rozenberga uzruna Lāčplēša dienā
2015. gada 11. novembris  
Mēs šovakar stāvam šeit, mūsu skaistajā Cēsu pilsētā, jo mūsu tautieši pirms teju simts gadiem saprata, ka brīva Latvijas valsts bez drosmes, bez godaprāta un bez pašaizliedzīgas vīrišķības nav iespējama.
Izsludināts konkurss “Cēsīm 810” vizuālajai identitātei
2015. gada 9. oktobris  
Cēsu novada pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” izsludinājusi konkursu lielāko novada desmitgades svētku – Cēsīm 810 – vizuālo vadlīniju izveidei.
Aicina darbā Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vadītāju
2015. gada 10. novembris  
Pašvaldības aģentūra "Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs" aicina darbā nodaļas "Cēsu Vēstures un mākslas muzejs" vadītāju.
Cēsu Uzņēmēju forums 2015
2015. gada 6. novembris  
Piektdien, 27.novembrī, plkst.10.00 Vidzemes koncertzālē „Cēsis” notiks ikgadējais pasākums uzņēmējiem „Cēsu Uzņēmēju forums 2015”.
VID: Bijušajā Cēsu rajonā nodokļu ieņēmumi kāpuši par 7,2%
2015. gada 3. novembris  
Valsts ieņēmumu dienests (VID) šā gada pirmajos deviņos mēnešos no Cēsu, Līgatnes, Priekuļu, Amatas, Pārgaujas, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas un Raunas novadu nodokļu maksātājiem administrējis par 7,2% vairāk nodokļu nekā pirmajos trīs ceturkšņos 2014.gadā.
Publicē NĪN parādniekus bez deklarētās dzīvesvietas
2015. gada 2. novembris  
No šī gada novembra Cēsu novada mājas lapā, zem sadaļas “Pašvaldība”-“Nekustamais īpašums”-“Informācija par nekustamā īpašuma nodokļa parāda piedziņu” turpmāk būs pieejami paziņojumi un lēmumi par Cēsu novada nekustamā īpašuma nodokļu parādniekiem, kuri nav deklarējuši savu dzīvesvietu.
Baltijas jūras reģionā uzsākts jauns projekts vēsturiskās Hanzas savienības vērtību popularizēšanai
2015. gada 30. oktobris  
Oktobrī, sadarbojoties partneriem no Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas, ir uzsākts jauns Centrālās Baltijas programmas 2014-2020 finansēts projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)”. Kā vēsta projekta nosaukums, tā galvenais mērķis būs popularizēt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības, kas vēl mūsdienās, lielākā vai mazākā mērā, sastopamas katrā partnera pilsētā un, sadarbojoties projekta partneriem, veidot jaunus tūrisma produktus un piedāvājumus, lai kopīgi attīstītu Hanzu par vadošo tūrisma zīmolu Baltijas jūras reģionā. No Latvijas projektā piedalās Cēsu Kultūras un tūrisma centrs, Kokneses, Limbažu, Pārgaujas un Kuldīgas novadu pašvaldības, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība un Vidzemes plānošanas reģions, savukārt no Igaunijas projekta partneri ir Pērnavas un Vīlandes pilsētu pašvaldības, bet no Zviedrijas – Gotlandes reģions un Gotlandes tūrisma attīstības aģentūra “Inspire Gotland”, kas ir arī projekta vadošais partneris.
Bergmanis un Rozenbergs vienojas par sadarbību profesionāļu piesaistē
2015. gada 28. oktobris  
Ir skaidrs, ka jauni, spējīgi profesionāļi nepieciešami gan aizsardzības nozarei, gan reģionu attīstībai, tādēļ gan Cēsu novada pašvaldība, gan Aizsardzības ministrija redz iespējas sadarbībā jaunu talantu piesaistē. To šodien tikšanās laikā apstiprināja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.
Nodrošina individuālas konsultācijas atkritumu apsaimniekošanā
2015. gada 23. oktobris  
Lai uzlabotu iedzīvotāju izpratni par efektīvu un dabai draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu mājsaimniecībās, kā arī, lai nebūtu jālemj par otrreizējai pārstrādei derīgo materiālu nodošanas konteineru noņemšanu dēļ to piesārņošanas ar neatbilstošu saturu, SIA “ZAAO” speciālisti turpina sniegt bezmaksas konsultācijas.
2016.gada novada budžeta prioritātes: iedzīvotāju skaita un dzīvojamā fonda palielināšana, investīciju projekti un Cēsīm 810
2015. gada 13. oktobris  
Ceturtdien, 8.oktobrī, Cēsu novada domes sēdē deputāti lēma par galvenajām 2016.gada Cēsu novada pašvaldības budžeta prioritātēm.
Jauniešu forumā diskutē par brīvprātīgā darba iespējām
2015. gada 14. oktobris  
Otrdien, 13.oktobrī, Cēsu Bērnu un jauniešu centrā notika ikgadējais Cēsu novada jauniešu forums. Šoreiz galvenā diskusiju tēma bija brīvprātīgā darba iespējas un kustība “Draudzīga skola”. Forumā dalībnieki definēja procesus, kurus būtu nepieciešams ieviest vai pilnveidot, lai uzlabotu jauniešu dzīves kvalitāti.
Pašvaldības policija veiks atkritumu apsaimniekošanas pārbaudes Cēsu novadā
2015. gada 13. oktobris  
Cēsu novada Pašvaldības policija veiks atkritumu apsaimniekošanas pārbaudes Cēsu novadā, izmantojot tiešsaistes programmu, ko izstrādājusi Cēsu novada pašvaldība sadarbībā ar atkritumu apsaimniekotāju SIA “ZAAO”.
Cēsis - Veselības gada balvas ieguvēja
2015. gada 12. oktobris  
Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) iedibinātā „Veselības gada balva” pasniegta jau trešo reizi. Balvu piešķir desmit nominācijās par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas iedzīvotāju sabiedrības veselībā – par ieguldījumu tautas sporta attīstībā, par ieguldījumu Latvijas ekoloģijā un vides veselībā, par veselīga uztura ražošanu, par nozīmīgu ieguldījumu iedzīvotāju informēšanā par sabiedrības veselību. Šogad balvas saņemšanai nominantus izvirzīja LĀB, valsts un sabiedrisko organizāciju pārstāvji.
Cēsu seniori piedalās pirmajā datorprasmju olimpiādē
2015. gada 2. oktobris  
Starptautiskajā senioru dienā, 1.oktobrī, Cēsīs norisinājās pirmā Senioru datorprasmju olimpiāde. Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Jēkabpilī, Liepājā, Jelgavā un Cēsīs to rīkoja Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! kursu dalībniekiem.
VARAM ministrs Kaspars Gerhards darba vizītē apmeklē Cēsis
2015. gada 1. oktobris  
Trešdien, 30.septembrī Cēsīs darba vizītes laikā viesojās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards. Vizītes sākumā ministrs tikās ar Cēsu novada pašvaldības pārstāvjiem, vēlāk apmeklējot ēkas, kurās nepieciešami energoefektivitātes pasākumi, kā arī tikās ar Z(in)oo vadītāju Paulu Irbinu un devās uz Vides Risinājumu institūtu.
Sākas sagatavošanās darbi konteineru laukumu būvniecībai Cēsu vecpilsētā
2015. gada 1. oktobris  
Oktobrī sākas darbi pie atkritumu konteineru laukumu izbūves, lai modernizētu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu Cēsu vecpilsētā. Tuvākajās nedēļās notiks zemes līdzināšanas, rakšanas, betonēšanas u.tml. darbi.
Kanāls Re:TV ievieš uzlabojumus programmā
2015. gada 28. septembris  
No 1. oktobra bezmaksas virszemes apraides kanāls Re:TV maina savu programmas uzbūvi, ieviešot jaunu, vienotu reģionālo ziņu bloku, ikvakara tematisko raidījumu slejas, kā arī jaunus oriģinālraidījumus.
Pūpolu, Noliktavas un Raiņa ielās noslēgušies remontdarbi
2015. gada 23. septembris  
Septembrī Cēsīs noslēgušies vairāku ielu remontdarbi. Pūpolu ielā līdz Dukuriem 195m garā posmā uzklāts jauns asfalta segums. Savukārt Noliktavas ielā (posmā no ēkas Raunas ielā 2 līdz Uzvaras bulvārim) rekonstruēts un vienkāršots ielas plānojums, iela paplašināta, tai uzklāts jauns asfalta segums. Vienlaikus atjaunots arī blakus esošo ietvju segums. Tāpat pabeigta Raiņa ielas posma izbūve (posmā no ēkas Raunas ielā 2 līdz Uzvaras bulvārim).
Cēsu klīnikā jaunas reģistratūras telpas
2015. gada 11. septembris  
Sākot ar šī gada septembri, Cēsu Klīnikas personāls un apmeklētāji izmanto jaunu, optimizētu sistēmu. Apvienojot ambulatorās un diagnostikas nodaļu reģistratūras, tika izveidota kopīga reģistrācijas vieta un iekārtota uzgaidāmā telpa, kas kalpo gan kā informācijas punkts, gan sniedz iespēju izņemt ārsta atbildi par veiktajiem izmeklējumiem.
Par vienu graustu mazāk
2015. gada 9. septembris  
Pēc īpašnieka veiksmīgas sadarbības ar Cēsu novada pašvaldību nojaukts vēl viens grausts un sakopta teritorija – īpašumā Liepu ielā 5.
Ierobežota makšķerēšana Cēsu parku dīķos
2015. gada 8. septembris  
No šī gada septembra Cēsu novadā stājušies spēkā jauni sabiedriskās kārtības noteikumi, kuros noteikts aizliegums makšķerēt, zvejot, peldēt un peldināt dzīvniekus Cēsu novada publiskajos dīķos un strūklakās.
Cēsīs darbu sāk divas jaunas mācību iestādes
2015. gada 1. septembris  
Otrdien, 1.septembrī, mācību gadu Cēsīs sāka divas jaunas mācību iestādes – Cēsu Pilsētas vidusskola un Cēsu Profesionālā vidusskola. Turpmāk bijušajās Cēsu pilsētas pamatskolas telpās atradīsies jaunveidotā Cēsu Pilsētas vidusskola, kas apvienos skolēnus un mācībspēku no bijušās Cēsu 2.vidusskolas un Cēsu pilsētas pamatskolas. Savukārt Valmieras ielā 19, bijušajās Cēsu 2.vidusskolas telpās un jaunbūvētajā mācību un ražošanas korpusā, mājos Cēsu Profesionālā vidusskola.
Septembrī sāks tautas mikroskaitīšanu
2015. gada 25. augusts  
Trešdien, 2.septembrī, Centrālā statistikas pārvalde sāks tautas mikroskaitīšanu, kuras mērķis ir noskaidrot, cik precīzi oficiālā statistika atspoguļo iedzīvotāju skaitu Latvijā, republikas nozīmes pilsētās un novados.
Paziņojums par detālplānojuma Pirtsupītes gravai Cēsīs no Satekles ielas līdz mazai Lenču ielai projekta apstiprināšanu
2015. gada 20. augusts  
Saskaņā ar Ministru kabineta 14.10.2014. noteikumu Nr.628 „Noteikumi par pašvaldību teritorijas attīstības plānošanas dokumentiem” 124.punktu paziņojam, ka Cēsu novada dome 06.08.2015. ir pieņēmusi lēmumu Nr.176 (prot. Nr.11, 2.punkts) „Par detālplānojuma Pirtsupītes gravai Cēsīs no Satekles ielas līdz Mazai Lenču ielai projekta apstiprināšanu”.
Noslēdzies projekts ”Publisko interneta pieejas punktu attīstība Cēsu novadā”
2015. gada 30. jūnijs  
Cēsu novada pašvaldība Eiropas Savienības ERAF līdzfinansētā projekta ietvaros pilnveidojusi publisko interneta pieeju iedzīvotājiem un viesiem. Iedzīvotāji laipni aicināti izmantot jaunos publiskā interneta piekļuves punktu piedāvātos pakalpojumus.
Skatīt arhīvu

Printēt