A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Ziemassvētku koncerts "Kad mīlestība dzimst..."

Ziemassvētku koncerts "Kad mīlestība dzimst..."

Trešdien, 23.decembrī, plkst.15.00 un plkst.19.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" ar Anci Krauzi, Zigfrīdu Muktupāvelu un Jāņa Lūsēna Ziemassvētku orķestri izskanēs Ziemassvētku koncerts "Kad mīlestība dzimst..."

Jānis Lūsēns ir viens no romantiskākajiem latviešu mūsdienu komponistiem, kurš turpina latviešu solodziesmas vislabākās, vislatviskākās tradīcijas. Viņa sadarbība ir Ingus Pētersonu un Kristīni Zadovsku ciklā „Mazu brīdi pirms...”, ar Sergeju Jēgeru Aspazijas dzejas ciklā „Tas vārds” ir bijusi ļoti veiksmīga un šie kopdarbi ir guvuši lielu klausītāju atzinību.

Jaunā Ziemassvētku programma "Kad mīlestība dzimst..." ar Zigfrīdu Muktupāvelu un Anci Krauzi būs kā turpinājums jau padarītajam šajā žanrā. Dziesmu ciklā satiksies divi unikālu balsu īpašnieki, kuriem Jānis Lūsēns radījis jaunas 12 dziesmas.  Decembra sākumā tās tiks izdotas arī CD versijā. Jānis Lūsēns allaž īpašu nozīmi piešķīris labai dzejai. Līdzās klasiķiem Annai Brigaderei,  Kārlim Krūzam, Jānim Porukam un citiem vienotā noskaņā iekļausies Ineses Zanderes un citu dzejnieku šodienīgās Ziemassvētku sajūtas. Blakus šīm jaunajām dziesmām koncertā dzirdēsim arī agrāk tapušās dziesmas, kuras TV un radio skan katros Ziemassvētkos jau vairāk nekā 20 gadu garumā. Īpaši izvēlētais Jāņa Lūsēna Ziemassvētku orķestra sastāvs muzikālo ietērpu šim koncertam veido vienlīdz krāsainu un līdzvērtīgu solistu balsīm. Viņu izpildījumā popūrijā dzirdēsim arī īpaši aranžētas tradicionālās Ziemassvētku melodijas.

Šī Ziemassvētku koncerta galvenais uzdevums ir nojaukt laika robežas starp bijušo un esošo, starp bērnības sapņiem un šodienas realitāti. Blakus draiskām,  bērnišķīgām izpausmēm mūzikā un dzejā klausītājs varēs baudīt bezgalības gaisotni, kas raksturīga Poruka dzejai. Kā uzsver pats Jānis Lūsēns, „šai koncertā gribu radīt sajūtu, ka visi esam savās mājās un tie cilvēki, kas apkārt, ir mūsu draugi un tautieši, kuriem mūsu zemes tradīcijas, vēsture, dzimta un tās turpinājumi no paaudzes paaudzē ir svētākais mantojums, ko saņemam un nododam tālāk. Šo kopības sajūtu stiprinās arī Cēsu pils kora piedalīšanās koncerta noslēguma daļā, izpildot manas klausītājiem zināmās un iemīļotās dziesmas”, turpina Jānis Lūsēns. „Šeit maz tiks saukts vārdā Dievs, ticība, cerība, mīlestība, tomēr ik vārdā un skaņā būs jaušama to klātbūtne”.

Biļetes iepriekšpārdošanā  nopērkamas Biļešu Paradīzē.

Publicēšanas datums: 2015. gada 7. decembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt