A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Vasks. Šimkus. Purvītis

Vasks. Šimkus. Purvītis

Sestdien, 2.aprīlī, plkst.19:00 izskanēs komponista P.Vaska jubilejai veltīts koncerts "Vasks. Šimkus. Purvītis".

Pēteris Vasks Klaviercikls “Gadalaiki”.

2009.gadā pie četriem gadalaikiem satikās viens no Latvijas labākajiem pianistiem Vestards Šimkus un viens no Latvijas ievērojamākajiem komponistiem Pēteris Vasks. Komponists saka: “Vestards Šimkus izveidojies par brīnišķīgu pianistu, augot pie dabas, kas ir mūsu esības sastāvdaļa. Piecstāvu nama būrītī viņš nebūtu kļuvis tik brīvs un atraisīts. Jūtu zināmu radniecību mūsu abu mākslas izpratnē. Liekas, mums abiem piemīt tāda kā varbūt drusku panaiva pasaules izziņas vēlme.”

1980.gadā Pēteris Vasks komponēja “Balto ainavu”. Gadu vēlāk – “Rudens klaviermūziku”. 1995. gadā tapa “Pavasara klaviermūzika”. 2009. gada ziemā meistars lika punktu partitūrai, kurā zīmēts līdz tam trūkstošais gadalaiks – vasara.

“Mēs satikāmies kafejnīcā, lai kopīgi aplūkotu notis – tas bija satriecoši, kad Pēteris Vasks uz galda spēlēja to darbu cauri un stāstīja, kas tā par mūziku. Tas bija īstais pirmatskaņojums,” saka Vestards Šimkus.

Rudens te ir vēla saule un dzidri tīmeklīšu pavedieni. Ziema ir balta kā janvāra rīts, kad visu netīro sedz sniegs. Pavasaris ir pirmās lāsteku palāses un pirmās putnu dziesmas. Vasara ir bezgalīgs prieks, kas pārvēršas mierpilnā skatā – kad saulgriežu svinētāji aizgājuši gulēt, agrā Jāņurītā pa Gauju uz jūru peld Jāņu vainagi.

Cēsīs baudīsim šo lielisko mūziku kopā ar Roberta Rubīna veidotām videoprojekcijām, kuru pamatā – Vilhelma Purvīša skaistās, mākslas mīļotāju iecienītās gleznas.

Koncerts 1 daļā, 1h 15min.

*Koncerts nav paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem. Koncerta laikā darbosies bērnu istaba.

Publicēšanas datums: 2016. gada 30. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt