A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Adventes svētdienu koncerti "Torņa mūzika"

Adventes svētdienu koncerti "Torņa mūzika"

Pūtēju orķestris Cēsis, diriģenti Jānis Puriņš un Tālivaldis Narvils Adventes svētdienās aicina klausītājus uz tradicionālajiem Adventes svētdienu koncertiem "Torņa mūzika". Svētdienās - 3.decembrī, 10.decembrī, 17.decembrī un 24.decembrī orķestra mūziķi atskaņos populāras Ziemassvētku melodijas, spēlējot tās no Sv.Jāņa baznīcas zvanu torņa. Koncertu sākums plkst.19.00. 24.12. koncerts sāksies plkst.17.30, pirms dievkalpojuma.

Par karstu tēju klausītājiem rūpēsies 27.kājnieku bataljona zemessargi, par garšīgām piparkūkām - Latvijas Kaulu, locītavu un saistaudu slimnieku biedrības Cēsu nodaļa un Cēsu pilsētas pensionāru biedrība “Cēsu pensionāri”.

Torņa mūzikas tradīcija Cēsīs tika aizsākata pirms sešem gadiem, kad Pūtēju orķestra Cēsis mūziķi, ieskandinot gaidāmos svētkus, kāpa augstākajā vietā - baznīcas tornī un  muzicēja virs Cēsu jumtiem.

Orķestra diriģents Jānis Puriņš par muzicēšanu Ziemassvētkos stāsta:

Ziemassvētku laiks ir īpašs laiks gada skrējienā – ar eglītēm un to rotājumiem, gaismiņām pilsētu ielās un skatlogos, piparkūkām, Salavečiem, dāvanām, koncertiem un visa veida labdarību. Tomēr viena no būtiskākajām Ziemassvētku iezīmēm ir mūzika, kas skan mēneša garumā, visā Adventa laikā. Un, lai arī mēs to dzirdam radio un televīzijā, veikalos un mašīnās, tomēr visizteiksmīgāk tā skan dzīvā izpildījumā. Cēsīs ir izcila vieta Ziemassvētku mūzikas atskaņošanai brīvā dabā – Sv.Jāņa baznīcas tornis. Mēs arī šogad aicinām ļauties šim valdzinājumam  - klausīties brīnišķīgās melodijas, atnākot uz Rožu laukumu visās četrās Adventes svētdienās.

Pūtēju orķestris Cēsis atjaunoja savu darbību pēc ilgstoša pārtraukuma 2010.gada 21.oktobrī diriģenta Andra Riekstiņa vadībā. Otrajā sezonā kolektīvam pievienojās arī otrs diriģents Tālivaldis Narvils. Kopš 2012.gada novembra ar kolektīvu strādā diriģents Jānis Puriņš. Šobrīd kolektīvā darbojas vairāk nekā 30 mūziķi. Daudziem no viņiem ir bijis liels pārtraukums instrumenta spēlē, bet, mīlestība uz pūšaminstrumentiem likusi atkal atjaunot savu spēles prasmi un regulāri ceturtdienu un svētdienu vakaros doties uz mēģinājumiem. Savas darbības laikā orķestris piedalījies Gunāra Ordelovska pūtēju orķestru festivālā Aucē (2011.), pūtēju orķestru svētkos Līgatnē un Tartu (Igaunija), Vispārējos Dziesmu un Deju svētkos 2013.gadā, Ziemassvētku sadraudzības koncertos Dobelē, koncertējis Vīlandē (Igaunija), ikgadējos orķestru konkursos. Š.g. 19.novembrī orķestris sniedza koncertu Cēsu sadraudzības pilsētā Rokiški (Lietuva), veltītu Latvijas 98. dzimšanas dienai.

2012.gada decembrī kolektīvs Cēsīs iedibināja jaunu tradīciju – visas četrās Adventa svētdienās atskaņot Ziemassvētku melodijas no Cēsu Sv. Jāņa baznīcas torņa. Apmēram 30 minūšu garajos koncertos no Sv. Jāņa baznīcas torņa skanēs populāras Ziemassvētku dziesmas pūtēju orķestra aranžējumā: Levisa Rednera “Tu, mazā, klusā Betlēme”, franču korālis “Enģeļus mēs dzirdējām”, Henriha Rinka ”Katru gad’ no jauna”, Džona Veida “Jūs, ticīgie, nāciet” un daudzas citas.

Orķestra mūziķi aicina klausītājus ļauties Ziemassvētku mūzikas valdzinājumam un piedalīties atskaņojumā, dziedot līdzi pazīstamajām melodijām!

Publicēšanas datums: 2017. gada 30. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt