A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Spāņu mākslinieces Zulema Galeano izstādes „Lidojums” atklāšana

Spāņu mākslinieces Zulema Galeano izstādes „Lidojums” atklāšana

Ceturtdien, 9.novembrī, plkst.18.30 Mākslas telpā MALA notiks spāņu mākslinieces Zulemas Galeano zīmējumu izstādes „Lidojums” atklāšana. Zīmējumi tapuši Cēsīs māksliniecei piedaloties Ruckas mākslas rezidenču centra starptautiskās rezidenču programmas ietvaros 2017.gada oktobrī un novembrī.

Izstāde „Lidojums. Apdraudētās putnu sugas Latvijā un cilvēku migrācija” ir veltīta migrācijas tēmai. Tiem izšķīrīgajiem brīžiem dzīvē, kad runa ir par valsts sadalīšanos, jaunu robežu, jaunu žogu parādīšanos, kariem, valsts neatkarības apdraudējumiem un pašās beigās arī zināmu neapmierinātību pret imigrantiem. Klimatu pārmaiņu izraisīto seku rezultātā dzīvnieki cieš tādā pašā mērā. Zulemas darbos būs redzami Latvijā satikto cilvēku portreti, kas pārcēlušies uz dzīvi no ārvalstīm, kā arī putnu portreti, kuri Latvijā ir apdraudēto sugu statusā.

Zulema Galeano dzimusi Barselonā, darbojas vizuālās mākslas jomā. Par mākslu viņa interesējusies jau kopš bērnības. Studējusi reklāmu un sabiedriskās attiecības Barselonas autonomajā universitātē, grāmatu ilustrāciju La Llotja mākslas skolā un glezniecību Barselonas universitātē. Vairāku bērnu grāmatu ilustrāciju autore, sadarbojusies ar dažādiem laikrakstiem un žurnāliem. Viņas darbi izstādīti gan personālizstādēs, gan grupu izstādēs.

Darbos māksliniece pievēršas tādām tēmām kā pagātne, zemapziņa un sievišķība. Tāpat Zulema vēlas caur darbiem rosināt aizdomāties par fizisko, emocionālo un garīgo labsajūtu. Vairāk par mākslinieci skatīt www.zulemagaleano.com.

Izstāde būs apskatāma līdz 8. decembrim.

Izstādi organizē Ruckas mākslas rezidenču centrs sadarbībā ar māklsas telpu „MALA”, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Dreibante
Ruckas mākslas rezidenču centrs
26850417

Publicēšanas datums: 2017. gada 6. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt