A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » No 10. līdz 11. oktobra Cēsīs VII Starptautiskais jauno ērģelnieku festivāls

No 10. līdz 11. oktobra Cēsīs VII Starptautiskais jauno ērģelnieku festivāls

Cēsīs no 10. līdz 11. oktobrim notiks Septītais Starptautiskais Alfrēda Kalniņa jauno ērģelnieku festivāls, turpinot pirms trīspadsmit gadiem iedibināto tradīciju - pulcēt dažādu pilsētu un valstu jaunos ērģelniekus, lai rādītu savu spēles prasmi un klausītos citu sniegumu, kā arī veicinātu pedagogu sadarbību un pieredzes apmaiņu. Šis ir vienīgais jauno ērģelnieku festivāls Latvijā.

Pirmais festivāla koncerts notiks atjaunotās Vidzemes koncertzāles „Cēsis” Ērģeļu zālē piektdien, 10.oktobrī 18.00, kad uz nesen restaurētajām ērģelēm muzicēs festivāla dalībnieki – jaunie ērģelnieki no dažādām Latvijas mūzikas skolām.
Festivāla otrs koncerts sāksies sestdien, 11.oktobrī pl. 15.00 Cēsu Sv.Jāņa baznīcā, tad muzicēs gan paši jaunie ērģelnieki, gan arī viņu pedagogi.

Festivālā piedalīsies 26 jaunie ērģelnieki no Aglonas bazilikas Kora skolas (pedagoģe Jacinta Ciganoviča), Daugavpils mūzikas vidusskolas (ped. Larisa Bulava), Jaunpiebalgas mūzikas un mākslas skolas (ped. Aija Petrovska), Jūrmalas mūzikas vidusskolas (ped. Tālivaldis Deksnis), Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas (ped. Guna Kise), Rīgas Doma Kora skolas (ped. Vita Kalnciema), Ulbrokas mūzikas un mākslas skolas (ped. Digna Markule), Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas (ped. Lelde Krastiņa) un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas. Gaidāmi arī viesi no Lietuvas Rokišķu un Utenas mūzikas skolām.

Ne velti šis jauno ērģelnieku festivāls notiek Cēsīs – šajā pilsētā pirms 135 gadiem dzimis izcilais latviešu komponists, ērģelnieks un diriģents Alfrēds Kalniņš. Cēsu Sv.Jāņa baznīcā nākamais skaņradis sācis apgūt ērģeļspēli no deviņu gadu vecuma, un ar ērģelēm turpmāk bija saistīts viss viņa mūžs. Ērģelnieces un pedagoģes Leldes Krastiņas vadībā Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolā tiek realizēta izglītības programma jauno ērģelnieku apmācībai.

Cēsis ir viens no ērģeļu kultūras centriem Latvijā: šajā pilsētā ir trīs pēdējo gadu laikā restaurētas ērģeles – divi instrumenti atrodas Sv. Jāņa baznīcā, trešais – Vidzemes koncertzālē „Cēsis”, tāpat jau gadsimtu sena šeit ir ērģeļmūzikas koncertu tradīcija baznīcā.

Festivālu rīko Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskola un skolas atbalsta biedrība, atbalsta Cēsu novada pašvaldība un Kultūrkapitāla fonds.


Dzintars Gilba, festivāla sabiedrisko attiecību vadītājs,
tel. 26123268

Lelde Krastiņa, festivāla organizatore,
tel. 25914717

Publicēšanas datums: 2014. gada 7. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt