Pasākumu kalendārs
<< Novembris 2017 >>
POTCPSSv.
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
A  A  A
Lapas karte


Kā visbiežāk ikdienā pārvietojies Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Muzikālās dzejas uzvedums "Pasaka par atslēdziņu"

Muzikālās dzejas uzvedums "Pasaka par atslēdziņu"

Trešdien, 15.novembrī, plkst.18.00 Cēsu Centrālajā bibliotēkā notiks muzikālās dzejas uzvedums visai ģimenei "Pasaka par atslēdziņu".

Piedalās dzejnieks Arvīds Ulme, mūziķis Haralds Sīmanis un Cēsu 2.pamatskolas teātra pulciņš Mākoņspārnis (režisore Guna Rukšāne). Ieeja pasākumā bez maksas

Kā tapa grāmata "Pasaka par atslēdziņu"?
Grāmata tapa laikā, kad Arvīda Ulmes meita Una vēl negāja skolā. “Katru dienu sacerēju jaunu pantiņu, ko vakaros lasīja priekšā meitiņai. Līdz ar tikko sarakstīto vienmēr lasīju jau uzrakstītos dzejolīšus. Kad grāmata bija galā, Una no galvas zināja visas 60 četrrindes un ik pa laikam izmantoja izdevību nošokēt kādu, kas bija tās gatavs klausīties,” smaidot atceras Arvīds Ulme.

Uzrakstītā grāmatiņa gan tik ātri dienas gaismu neieraudzīja. Tomēr manuskripts bez uzmanības nepalika. Dziesminieks un komponists Haralds Sīmanis dzejai sarakstīja mūziku un tika izveidots “Pasaka par atslēdziņu” koncertiestudējums, kuru ar Jura Kulakova un Ievas Akurāteres piedalīšanos izrādīja “Zaļo dziedāšanas svētkos”.
2014. gadā ar “MicRec” gādību tika izdots “Pasaka par atslēdziņu” mūzikas albums, kas bija starp Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” nominantiem “Labākais pop albums” kategorijā. Šī albuma tituldziesma iekaroja plašu popularitāti un joprojām tiek atskaņota Latvijas radiostacijās.

Beidzot, nepilnus 40 gadus pēc uzrakstīšanas, “Pasaka par atslēdziņu” ieraudzījusi dienas gaismu arī drukātā formātā. “Par grāmatas izdošanu ar tēti domājām jau ļoti sen. Pirms aptuveni 15 gadiem tapa ilustrācijas, kuras veidoja māksliniece Anita Zirnīte. Tomēr allaž atradās kas steidzamāks vai svarīgāks, līdz sapratu – ilgāk vairs nevar gaidīt! Pieteicāmies audiencē pie Vijas Kilblokas un viņa, kā jau rīcības cilvēks, laiku garumā nevilka,” stāsta Arvīda meita žurnāliste Una Ulme.

Publicēšanas datums: 2017. gada 8. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt