A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Lielais Valsis ar Latvijas pūtēju orķestriem Cēsīs

Lielais Valsis ar Latvijas pūtēju orķestriem Cēsīs

Cēsis 26.jūlijā jau no 8.30 rītā līdz pusnaktij kļūs par mājvietu pūtēju orķestriem - notiks deju un izklaidējošās mūzikas konkurss, koncerti Rožu laukumā, akcija „Lielais Cēsu valsis” un zaļumballe.

Ikvienam šīs dienas apmeklētājam tiek piedāvāta iespēja dzirdēt, vērtēt, salīdzināt.

Pūtēju orķestru konkursā „Cēsu Kauss” piedalīsies seši orķestri no Liepājas, Madlienas, Dikļiem, Limbažiem, LR Zemessardzes orķestris un paši cēsnieki. Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru izdoti tieši šim konkursam domātie obligātie skaņdarbi trīs grūtības pakāpes grupās – Sens valsis „Burvīgā nakts” Gunāra Ordelovska apdarē, Andris Riekstiņš Sens valsis „Seegewold”, Jānis Ivanovs Valsis no k/f „Zvejnieka dēls” Pētera Butāna instrumentācija. Orķestru sniegumu vērtēs starptautiska žūrija Raita Ašmaņa vadībā un to no plkst.11.00 Cēsu Bērnu un jauniešu centrā var apmeklēt ikviens interesents.

Paralēli konkursam visas dienas garumā orķestri muzicēs Rožu laukumā, viesojoties „Pie Birņa kunga”. Koncertus vadīs Valmieras pūtēju orķestra „Signāls” diriģents Mārtiņš Birnis. Šo programmu papildinās arī atraktīvais orķestris no Tartu universitātes POPSID un Rūjienas kultūras nama pūtēju orķestris „Tālavas taurētājs”.

Visi spēlēt gribošie un visi kādreiz spēlēt pratēji cēsnieki tiek aicināti piedalīties akcijā „Lielais Cēsu valsis”! Ņemiet līdz savu instrumentu un 26.jūlijā plkst.16:00 gaidīsim Jūs pie Cēsu Sv.Jāņa baznīcas, lai sagatavotos akcijai un nepieciešamības gadījumā saņemtu nošu materiālu un pultis. „Lielais Cēsu valsis” skanēs plkst.16:45. Valša muzikālo materiālu šogad veidos populārā dziesma „Dzīvīte, dzīvīte” Valda Drulles instrumentācijā.

Vakarā Rožu laukumā sen aizmirsta, varbūt piemirsta iespēja doties uz īstu Zaļumballi, kurā muzicēs pūtēju orķestri!

Un vēl viens pārsteigums cēsniekiem – sestdienas Rīta mūzika, kad pūtēju orķestris  POPSID no Igaunijas modinās pilsētas iedzīvotājus jau no 8.30, braucot atklātā mašīnā un muzicējot dažādās pilsētas vietās.

Projektu ar Valsts Kultūrkapitāla fonda Vidzemes kultūras projektu 2014 finansiālo atbalstu realizē biedrība Latvijas Jauniešu pūtēju orķestris, sadarbībā ar Cēsu Kultūras un Tūrisma informācija centru, Latvijas Nacionālo kultūras centru, Vidzemes pūtēju orķestru atbalsta biedrību, SIA RCW.

Paildus informācija:
projekta vadītāja Astrīda Ķēniņa, tel.29453043.

Publicēšanas datums: 2014. gada 24. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt