A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Latvijas Leļļu teātra 70. gadu jubilejai veltīta ceļojošā izstāde „Leļļu stāsti” Cēsīs

Latvijas Leļļu teātra 70. gadu jubilejai veltīta ceļojošā izstāde „Leļļu stāsti” Cēsīs

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā Jaunās pils Bēniņu izstāžu zālē 4. decembrī plkst.14.00 atklās Latvijas Leļļu teātra 70 gadu jubilejai veltītu izstādi „Leļļu stāsti”. Izstādes atklāšanā tikšanās ar Latvijas Leļļu teātra direktoru Vilni Beķeri, izstādes autori, mākslinieci Anitu Znutiņu-Šēvi un teātra pārstāvjiem.

Latvijas Leļļu teātra vēsture, kas ar paaudzēs iemīļotiem aktieriem, leģendārām izrādēm, prātā paliekošām dziesmu melodijām un bērnu emocijām tiek rakstīta jau 70 gadu garumā, nav plaši zināma. Tā drīzāk dzīvo katra bijušā skatītāja bērnības iespaidos un atmiņās – dažkārt miglainās un nepilnīgās, taču emocionāli spilgtās. Līdz ar to Latvijas Leļļu teātra jubilejas sezonas ietvaros izveidota ceļojošā Leļļu teātra izstāde „Leļļu stāsti”.

Leļļu teātrī katra lelle ir gatavota ar rokām un nes sev līdzi autora personības nospiedumu. Ikvienam izstādes apmeklētājam būs iespēja ieraudzīt tuvplānā lelles no slavenām izrādēm, kā arī lelles, kas dažādu apstākļu dēļ tā arī nekad nav piedzīvojušas skatītāju aplausus un skatuves gaismas. Ikvienai lellei ir savs stāsts – ne tikai biogrāfisks, bet arī dziļi personisks – kāda lelle atcerēsies spilgtākās emocijas slavas brīžos pēc nospēlētām izrādēm, kāda vēstīs skumjas atklāsmes, kāpēc nav tikusi līdz skatuvei, vēl kāda dalīsies atmiņās par laikiem, kad viņai ir bijis īpašs statuss sava radītāja acīs...

Izstādē eksponētas 32 teātra lelles no dažādām izrādēm kā „Pelnrušķīte”, „Eža kažociņš”, „Mazā nāriņa” u.c. Ekspozīcija ietver arī vēsturisku informāciju par teātra leģendārajiem māksliniekiem, leļļu meistariem, izrādēm, režisoriem.

Izstādes autore: māksliniece Anita Znutiņa-Šēve.
Vēsturiskā materiāla apkopošana un tekstu autore: Rūta Petrauska

Publicēšanas datums: 2014. gada 1. decembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt