A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Kulakova nakts

Kulakova nakts

Svētdien, 26.novembrī plkst.19.00 Vidzemes koncertzālē norisināsies "Kulakova nakts".

2015.gadā veiksmīgi aizsāktā tradīcija – festivāls “Kulakova nakts”, kas pirmo reizi izskanēja Ogres estrādē , pagājušo gadu Liepājā, šogad “Kulakova nakts” notiks iekštelpās, vienā no prestižākajām Latvijas koncertzālēm - Vidzemes koncertzālē „Cēsis”

Jau zināms, ka šogad “Kulakova naktī” tāpat kā pērn piedalīsies grupas “Pērkons” un “Menuets”, savu dalību apstiprinājis arī grupas kādreizējais solists – operdziedātājs Nauris Puntulis, koncertā piedalīsies arī Trīs tenori un citi viesi.

“Man patīk doma , ka “Kulakova nakts” kļūst par festivālu, kas ceļo pa Latviju un ka šogad tā notiks Cēsīs,” atzīst “Pērkona” bundzinieks Ikars Ruņģis, savukārt dziedātāja Ieva Akuratere uzskata, ka “Kulakova nakts” iespējas ir īpaši bagātas un neizsmeļamas, jo reti kurš komponists pat visā plašajā pasaulē ir aptvēris savā daiļradē tik plašu kompozicionālu dažādību kā Juris Kulakovs. “Rokmūzika, grandiozas kantātes, aktuālu tēmu kamermūzikas cikli, emocionālas muzikālās izrādes, mūzika Pūšamo instrumentu orķestrim, izcilas kora dziesmas – tas viss būs dzirdams un redzams nākamajās “Kulakova naktīs” un iepriecinās un saviļņos nu jau četru paaudžu mūzikas mīļotāju sirdis.

Latvijā "Pērkonam" ir nepārvērtējama nozīme. Būtībā tas ir vietējo rokmūziķu un publikas sociālais atpestītājs. Gari mati, tik dabiska un brīva uzstāšanās maniere un tik agresīvs, nepastarpināts un dumpīgi skaļš rokenrols ar nemitīgu sprādzienu, dūmu un pirotehnisku brīnumu pavadībā kā nevienam. Un pats galvenais – "Pērkons" ir grupa ar tik konsekventu tekstu (lielākoties Māra Melgalva) izvēli – tik nepārprotams un atklāts jaunības maksimālisms", saka muzikoloģe Daiga Mazvērsīte.

„Pērkons” iespējams ir vistitulētākā grupa Latvijā – divi Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieki - Ieva Akuratere, saņēmusi arī Draudzīgā Aicinājuma medaļu un Juris Kulakovs, kurš ir arī Līvānu goda pilsonis, trīs Jūrmalas goda pilsoņi un visi – apbalvoti ar Barikāžu piemiņas medaļām.

Galvenā loma Kulakova naktī paliek „Pērkonam”! Juris Kulakovs „Pērkona” daļā iekļāvis visus hītus: „Zaļā dziesma”, „Slidotava”, „Labu vakar”, „Dziesma par sapumpuroto zaru”, „Gandrīz tautasdziesma”, „Balāde par gulbi”, „Mana dienišķā dziesma”, u.c., Kulakova naktī ar „Pērkonu” uzstāsies arī Nauris Puntulis.

Publicēšanas datums: 2017. gada 30. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt