A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Koru mūzikas svētki “Jānim Cimzem 200”

Koru mūzikas svētki “Jānim Cimzem 200”

Cēsu Sv.Jāņa baznīcā 28. jūnijā plkst. 12.00 notiks koru mūzikas svētki “Jānim Cimzem 200”. Diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā koncertā piedalīsies gan kori no Cēsīm – “Pils koris”, “Wenden”, “Vidzeme”, “Beverīna”, “Ābele” –, gan kori no tuvākās apkārtnes – Līgatnes, Raiskuma, Zaubes, Raunas, Jaunpiebalgas, Dzērbenes un Taurenes. Programmā izskanēs tautā pazīstamas un iemīļotas latviešu tautasdziesmas Jāņa Cimzes apdarē – “Teici, teici valodiņa”, “Rīga dimd”, “Pūt, vējiņi” un citas. Ērģeles spēlēs Lelde Krastiņa.

Jānis Cimze, kuram šogad aprit 200. dzimšanas diena, ir Vidzemes draudzes skolotāju semināra pirmais direktors, muzikālās izglītības pamattradīciju iedibinātājs, kordziedāšanas un koru kultūras pamatlicējs.  Bez Vidzemes draudžu skolotāju semināra nebūtu iedomājama tālākā latviešu profesionālās mūzikas attīstība un kordziedāšanas tradīciju izplatība, jo seminārā izglītību ieguva latviešu mūzikas un kordziedāšanas pedagogi.

Par godu Jānim Cimzem  Cēsu Vēstures un mākslas muzeja Jaunajā pilī, Bēniņu izstāžu zālē ir atvērta izstāde “Jānis Cimze Vidzemē un Eiropā. Skolotājam un komponistam 200”. Vairāk kā 200 gadus senie, izstādē apskatāmie Raunas draudzes dokumenti ar ierakstiem par Jāņa Cimzes piedzimšanu un pirmo skološanos tepat blakus kaimiņu pagastā Raunā sniedz vērtīgu ieskatu Jāņa Cimzes dzimtas vēsturē un izpratnē. Īpašas relikvijas ir ar Jāņa Cimzes roku rakstītie semināra beidzēju atestāti un atzīmju lapas, tostarp arī Latvijas Valsts himnas autora, semināra V kursa audzēkņa Baumaņu Kārļa semināra beigšanas atestāts 1856. gadā.
Izstāde aplūkojama līdz 2014. gada oktobrim.

Ieeja koncertā par ziedojumiem.

Koncertu rīko pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”
Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds

Publicēšanas datums: 2014. gada 20. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt