A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Keitas Makintošas viesizrādes un darbnīcas Cēsīs

Keitas Makintošas viesizrādes un darbnīcas Cēsīs

Latvijas Jaunā teātra institūts un sarunu festivāls „Lampa” aicina uz jaunzēlandiešu mākslinieces Keitas Makintošas viesizrādēm un darbnīcu jauniešiem Cēsīs.

Jaunzēlandiešu mākslinieci Keitu Makintošu fascinē materiālā pasaule, bet savās izrādēs “Darbagalds”  un „Daudzu rokās” viņa aizraujas ar jaunu funkciju un nozīmju piešķiršana dažādiem ikdienišķiem priekšmetiem un materiāliem. Nereti šajā procesā tiek iesaistīts skatītājs, jo cieņpilna saspēle ar publiku ir viens no Keitas darbu pamatelementiem.

“Darbagalds” ir instalācija-darbnīca, kas ar ikdienas priekšmetu un darbību palīdzību reflektē par nebeidzamo bojāejas un radīšanas ciklu. Septiņās telpās izvietotais mākslas darbs top un mainās līdz ar katru jaunu apmeklētāju. Šī unikālā un asprātīgā instalācija atraisa gan cilvēkā, gan lietās mītošo radošo un ārdošo potenciālu un aicina pārskatīt mūsu attiecības ar lietu pasauli. Apmeklējot „Darbagaldu”, skatītājs saņem instrumentus un norādes, izvēlas priekšmetu un ķeras pie darba…

Savukārt, izrāde „Daudzu rokās” aicina uz netipisku sarunu, ko veido nevis vārdi, bet kopīga taktilā un priekšmetiskā pieredze. Tā ir laboratorija, ekspedīcija un rituāls, kura laikā tiek aktivizēta mūsu tauste, oža un zinātkāre. Skatītāji piedzīvo virkni estētisku, maņās balstītu situāciju, sastopas ar neparastiem fiziskiem fenomeniem, spēlējas ar dažādām lietām, virsmām un materiāliem. Kad izrāde ir pusē, skatītāju vidū vairs nav neviena, kura rokas nebūtu pilnīgi netīras. „Daudzu rokās” ir reta un skaista iespēja iedziļināties sevī, ne mirkli nenovēršot skatienu no līdzcilvēkiem.

Instalācija-darbnīca „Darbagalds” notiks Cēsu pilsmuižas klētī 27., 28., 29. jūnijā 16.00-21.00 un 30. jūnijā 12.00-21.00. Ieeja bez maksas.

Izrāde „Daudzu rokās” notiks Cēsu koncertzālē 29. un 30. jūnijā 17.30 un 21.00. Biļetes var iegādāties Biļešu paradīzē, cena 10 eur (skolēniem, studentiem, pensionāriem – 7 eur), Abas izrādes ir piemērotas gan bērniem un jauniešiem, gan pieaugušajiem.

Papildus izrādēm Keita Makintoša kopā ar spāņu mākslinieci Arankšu Martinesu vadīs radošo darbnīcu 14-18 gadus veciem jauniešiem “Mana māte ir klints” Cēsīs no 25. līdz 28. jūnijam. Informācija un pieteikšanās: liene@kanepes.lv.
Rīko Latvijas Juanā teātra institūts, sadarbībā ar starptautisko projektu “Imagine 2020: art, ecology and possible futures”, sarunu festivālu “Lampa”, Vides risinājumu institūtu un Vidzemes koncertzāli “Cēsis”. Izrādes atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un ES programma “Radošā Eiropa”, darbnīcu atbalsta mērķprogramma “Latvijai 100”. Paldies Liānai Ivetai Beņķei.

Informācija: Latvijas Jaunā teātra institūts, www.theatre.lv, tālr. 67228477

Publicēšanas datums: 2018. gada 17. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt