A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » JAZZ LOUNGE/ Baltic Jazz Trio

JAZZ LOUNGE/ Baltic Jazz Trio

Piektdien, 18.maijā, plkst.19.00 koncertzālē "Cēsis" notiks Baltic Jazz Trio koncerts.

Baltic Jazz Trio (BJT) ir muzikāla apvienība, kurā apvienoti trīs atzīti džeza mūziķi, katrs no savas Baltijas valsts – Māris Briežkalns (bungas, Latvija), Toivo Unt (kontrabass, Igaunija) un Dainius Pulauskas (klavieres, Lietuva). 2018. gadā trio svin desmit gadu jubileju un laiž klajā otro studijas albumu Centenary un Cēsīs gaidāms jaunā albuma prezentācijas koncerts.

Baltic Jazz Trio mūziķi paveikuši smalku darbu. Albumā visnotaļ jaušama tuvošanās skaņulauka netveramākajiem novadiem, līnijas ir filigrānas, faktūras caurspīdīgas, noskaņa apcerīga, vietumis spirdzinoši vitāla. No klasiskās mūzikas meistaru dotā tematiskā grauda izaugušas autonomas kompozīcijas kā jauna vērtība. Šī ir mūzika garīgi nobriedušiem cilvēkiem, kuriem patīk pašiem savu dzīves pieredzi salīdzināt ar līdzcilvēku redzējumu.

BJT piedzima Parīzē 2008.gada Baltijas kultūras nedēļas laikā. Gadu vēlāk trio laida klajā pirmo albumu Baltic Saga. Triju Baltijas valstu simtgadi trio svin ar jauno albumu un koncertturneju Otavā un Monreālā 2018. gada jūnijā. Mūziķu īpašā uzmanības lokā patlaban ir Baltijas džeza tradīcijas sakausēšana ar klasiskās mūzikas pasauli un sliekšņa, kur radoši spilgti satiekas tradicionālais un mūsdienīgais.

Jaunajā CD Centenary līdzās trio pianista Daiņa Pulauska kompozīcijām likti džeza garā pārdarināti opusi, kuru oriģinālversijas autori ir dižgari no katras Baltijas valsts.

No Igaunijas izvēlēts starptautiski pazīstamākais šīs zemes komponists Arvo Perts (1935), un viņa daiļradi pārstāv skaņdarbs Für Alina. Šis darbs 70. gadu vidū kļuva par pirmo bezdelīgu Perta izkoptajam minimālistiskajam zvaniņu stilam, kas nu jau vairāk nekā četrus desmitus gadu sajūsmina klausītājus no visas pasaules.

No Lietuvas trio mūziķi izvēlējušies Mikaloju Konstantinu Čurļoni (1875–1911), kurš bija nolēmis kļūt par profesionālu komponistu, taču mūslaikos viņu pazīst un atceras galvenokārt kā vienu no īpatnākajiem un spēcīgākajiem simbolisma pārstāvjiem vizuālajā mākslā. Ģeniālais gleznotājs Čurļonis mūzikā atstājis mazāk zināmas pēdas, tāpēc prieks, ka no viņa daudzajām klavierprelūdijām nu vismaz divas ieguvušas otru mūžu džeza drānās.

Savukārt Latvijas klasisko mūziku šajā albumā pārstāv Pēteris Vasks (1946), kura mūziku pazīst daudzās pasaules zemēs un kurš zināms kā putnu dziesmu pazinējs un labā un ļaunā mūžīgās cīņas bruņinieks gaismas pusē. Pētera Vaska Viatore oriģinālā ir simfonisks stāsts par ceļinieku un viņa metamorfozēm uz mūžīgās kosmiskās kārtības fona.

Albumu vainago nenogurdināmā, radoši spilgtā un daudzveidīgā pianista un komponista Raimonda Paula (1936) veltījums mātei.

Daiņus Pulausks ir viens no Lietuvas džeza ievērojamākajiem mūziķiem – pianists, taustiņinstrumentālists, atzīts grupu līderis un komponists.

Toivo Unts neapšaubāmi ir Igaunijas džeza vadošais kontrabasists jau vairākus gadu desmitus. Līdztekus viņš ir arī Igaunijas Nacionālās operas mūziķis. Unts dibinājis un vada starptautisko festivālu Nõmme Jazz.

Māris Briežkalns ir Latvijas džeza aprites ass. Viņš vada Laikmetīgās mūzikas centru, ir festivāla “Rīgas Ritmi” mākslinieciskais vadītājs un producents, konkursa Riga Jazz Stage izveidotājs un Latvijas Radio skaņu ierakstu studijas vadītājs.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla Fonds.

Publicēšanas datums: 2018. gada 25. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt