A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Jāņa Seiksta un Dzintras Vilks izstāžu atklāšana

Jāņa Seiksta un Dzintras Vilks izstāžu atklāšana

Izstāžu namā 20.jūlijā plkst.17.00 notiks Jāņa Seiksta keramikas izstādes un Dzintra Vilks tekstilmākslas izstādes "Gadalaiki" atklāšana.

Jānim Seikstam patīk veidot tradicionālo keramiku – krūkas, vāzes, šķīvjus, svečturus. Keramiķim bijušas vairākas personālizstādes gan Latvijā, gan ārpus tās, viņa darbi aizceļojuši uz Austrālju, Kanādu, Vāciju, Izraēlu un ASV.

Dzintras Vilks darbi  iemīļoti gan Latvijā, gan arī izstādīti un ieņēmuši vietu privātās un muzeju kolekcijās visā pasaulē. 2001.gadā ilgāku laiku uzkavējusies Florencē, strādājot pie personālizstādes Gvelfu pilī, 2010.gadā Starptautiskajā tekstila un šķiedras mākslas triennālē Lodzā ieguvusi godalgu par politiski uzlādēto un mākslinieciski meistarīgo darbu "Cauro vēju samits".

Izstāde "Gadalaiki" – tā ir Vilka mīlestība pret dabu un pret savu dzīvi, atmetot to, kas nav jāpatur un iepazīstot, kas ir tuvs un skaidrs.

Pēc ceļojumiem un pēc pastaigām pa pļavām un mežiem top skices darbiem, ņemot par pamatu kādu motīvu vai formu, un, nevis attēlojot to, bet gan radot no jauna. Viņa uzreiz ierauga to, kas ir derīgs, tāpēc jau idejās un skicēs tiek attīstīts dabīgais un labais.

Izstādes būs skatāmas līdz 16.septembrim.

Publicēšanas datums: 2018. gada 17. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt