A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Fotomākslas vecmeistara G. Janaiša ceļojums seno rotu pasaulē

Fotomākslas vecmeistara G. Janaiša ceļojums seno rotu pasaulē

Izstādes atklāšana Ruckas izstāžu namā (Muižas iela 3) 23.jūlijā plkst.15:00.

Šogad nozīmīgu mūža jubileju atzīmēs pazīstamais fotomākslas vecmeistars Gunārs Janaitis. Savulaik, strādādams laikrakstā „Literatūra un māksla”, viņš iemūžinājis savās fotogrāfijās mūsu dižāko gara darbinieku tēlus un tautas likteņgaitu stāstus.

Mūsu pazīšanās, sadarbība un draudzība sākās Dziesmotās revolūcijas bangojuma laikā. Dzīvei ievirzoties normālās sliedēs, aicināju viņu talkā, veidojot eksperimentālās arheoloģijas virzienu Cēsu vēstures un mākslas muzejā. Jau 1992. gadā tapa diapozitīvu sērija manam referātam Ģedimina dienu zinātniskajai konferencei Viļņā. Turpmākajos gados Gunārs radīja ilustrācijas un mākslinieciskos noformējumus manām grāmatām.

Gunāram Janaitim ir ārkārtīgi plašs pasaules redzējums un interešu loks. Esmu laimīgs, ka viņš atrada laiku caur fotoobjektīvu ieskatīties pārejā no seno rotu zaļā sūbējuma uz manu darināto mantu zeltaino mirdzumu. Man krājumā ir ap 100 Gunāra Janaiša fotogrāfiju. Šobrīd mēs tās eksponējam ne tikai kā fotomākslas šedevrus, bet arī kā kultūrvēstures izziņas materiālu. Ar šo izstādi mēs gribam pateikties un sveikt atnākošajā jubilejā mākslinieku Gunāru Janaiti. /Daumants Kalniņš/

Kultūrvēsturiskās Vides Saglabāšanas biedrība
http://kvsbcesis.blogspot.com/
Publicēšanas datums: 2014. gada 22. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt