A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Diskusija “Digitālās prasmes un izglītība – vai šodienas skolēns izdzīvos rītdienas darba tirgū?”

Diskusija “Digitālās prasmes un izglītība – vai šodienas skolēns izdzīvos rītdienas darba tirgū?”

Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolā 27.aprīlī plkst.13.00 notiks diskusija “Digitālās prasmes un izglītība – vai šodienas skolēns izdzīvos rītdienas darba tirgū”.

Ikdienas dzīve kļūst arvien digitālāka, un 90% nākotnes profesiju būs nepieciešamas digitālās prasmes, kuru jau trūkst 44% Eiropas Savienības iedzīvotāju. Turklāt Latvijā jau šobrīd trūkst un IKT (informācijas un komunikācijas tehnoloģiju) speciālistu. Saskaņā ar domnīcas “Certus” datiem, jau šobrīd Latvijā ik gadu nepieciešami 3000 jauni IKT speciālisti, bet IKT studijas katru gadu pabeidz vien nedaudz vairāk par 600 studentiem. Tas nozīmē, ka digitālās prasmes nākotnē palielinās iespējas pielāgoties strauji mainīgajam darba tirgum.

Turpmāko gadu laikā tiks modernizētas vairākas Cēsu novada skolas – Cēsu Valsts ģimnāzija, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija, Cēsu pilsētas vidusskola, Cēsu 2.pamatskola, Līvu sākumskola, Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskola. Skolās par ikdienu kļūs jaunāko tehnoloģiju pielietošana mācību procesā. Skolēniem zinību apguvē talkā nāks izmainītā realitāte, virtuālā realitāte, 3D skenēšana un printēšana, kā arī planšetes un mobilās portatīvās datorklases.

Aicinām visus Cēsu skolēnu vecākus, izglītības darbiniekus un interesentus diskutēt par digitālo tehnoloģiju lomu izglītībā un prasmēm, kuras šodienas skolēniem būs nepieciešamas, lai atrastu savu vietu rītdienas darba tirgū.

Diskusija ir daļa no Cēsu novada pašvaldības īstenotā Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķa "Eiropas teritoriālā sadarbība” programmas URBACT III projekta TechTown.

Vairāk par projektu ŠEIT.
Publicēšanas datums: 2018. gada 17. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt