A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Diriģentam Daumantam Gailim – 90. "Dziesmu diena Rāmuļos"

Diriģentam Daumantam Gailim – 90. "Dziesmu diena Rāmuļos"

Sestdien, 17.jūnijā, Cēsu Sv.Jāņa baznīcā un Vaives pagasta Rāmuļu pamatskolas estrādē norisināsies jau 5.tradicionālā “Dziesmu diena Rāmuļos”, kas veltīta diriģenta Daumanta Gaiļa 90 gadu jubilejas atcerei. Šogad “Dziesmu diena Rāmuļos” laikā norisināsies garīgās mūzikas koncerts “Dvēseles balss” Cēsu Sv.Jāņa baznīcā, kurā ērģeles savulaik spēlējis arī pats maestro Daumants Gailis, JVLMA operstudijas “Figaro” uz brīvdabas estrādi atvedīs Žaka Ofenbaha opereti “Orfejs pazemē” vairāk nekā 20 esošo un topošo operas solistu izpildījumā, savukārt vakarā dižkoncerts pulcinās ap 400 koristu no visas Latvijas.
 
Daumants Gailis (1927. – 1991.) dzimis Cēsu novada Vaives pagastā Rāmuļos. Savas mūziķa gaitas uzsācis Cēsu novadā, tāpēc 17.jūnijā tiks svinēta novadnieka, diriģenta Daumanta Gaiļa 90.dzimšanas dienas atceres gadadiena.
 
1996.gada 15.jūnijā Rāmuļu skolas estrādē iesākās jauna, skaista tradīcija – “Dziesmu diena Rāmuļos”, kas bija veltīta novadnieka diriģenta Daumanta Gaiļa 70.dzimšanas dienai. Pasākumā piedalīties tika aicināti kori, kurus vadījis Daumants Gailis un kurus diriģēja viņa skolēni. To vidū bija „Juventus”, „Gaismaspils”, „Valmiera”, kā arī Cēsu rajona kori. Pasākuma daudzveidībai skatītājus priecēja arī Rāmuļu skolas mazie dejotāji.
 
Šogad, turpinot tradīciju, Daumanta Gaiļa dēli Aivars un Viesturs sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību un tās aģentūru “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”, Rāmuļu pamatskolu un Vaives pagasta pārvaldi organizē jau 5.tradicionālo “Dziesmu dienu Rāmuļos”. Katrs pasākums veidots kā Daumanta Gaiļa aizsākto tradīciju turpinājums.
 
Garīgās mūzikas koncertā “Dvēseles balss” Sv. Jāņa baznīcā, kurā savulaik ērģeles spēlējis pats maestro Daumants Gailis tiks atskaņoti viņa dvēselei tuvi skaņdarbi. Koncertā piedalīsies jauktie kori Beverīna (Cēsis), Dzīne (Rīga) un Gaismaspils (Rīga), sieviešu koris Atbalss (Liepāja) un vīru koris Imanta (Valmiera).
 
Viestura Gaiļa vadītā JVLMA Operstudija “Figaro” uz brīvdabas estrādi šoreiz atvedīs Žaka Ofenbaha opereti “Orfejs pazemē” kuras režisors ir Uģis Brikmanis, horeogrāfe Regīna Kaupuža, bet mītiskajos Dievu tēlos iejutīsies vairāk nekā 20 esošie un topošie operas solisti.
 
Vakarā dižkoncerts pulcinās ap 400 koristu no visas Latvijas (Rīgas, Liepājas, Valmieras, Limbažiem, Raiskuma, Jelgavas, Madonas, Ugāles un Cēsīm). Īpašus pārsteigumus skatītājiem – muzikālus priekšnesumus koncertā sarūpējuši arī diriģenta Daumanta Gaiļa muzikālā ceļa turpinātāji mazbērni Madara un Artūrs, Kristaps ar sievu Inesi un maz-mazdēls Edgars. Tradicionāli dižkoncertā piedalās arī Vaives dejotāji - VPDK “Vaive” un Rāmuļu pamaskolas tautas deju kolektīvs. Dižkoncerta režisors ir Uģis Brikmanis, mākslinieciskais vadītājs Aivars Gailis.
 
Dziesmu Dienas pasākumi:
 
Cēsu Sv.Jāņa baznīcā:
10:00 Garīgās mūzikas koncerts “Dvēseles balss”; 
 
Cēsu novada Vaives pagasta Rāmuļu pamatskolas estrādē:
15:00 JVLMA Operstudijas “Figaro” iestudējums, Žaka Ofenbaha operete “Orfejs pazemē”;
 
17:00 Dziesmu dienas dižkoncerts;
 
Pēc dižkoncerta senie danči ar kapelu “Krāmu ielas muzikanti” un zaļumballe ar pūtēju orķestri “Cēsis”.
 
Rāmuļu pamatskolas telpās:
Visas dienas garumā skatāma fotoizstāde un filma par Daumantu Gaili.
 
Visos pasākumos skatītājiem ieeja bez maksas.
 
“Dziesmu dienu Rāmuļos” organizē pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” sadarbībā ar Vaives pagasta pārvaldi un Rāmuļu pamatskolu.
 
Atbalsta: Cēsu novada pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds.


Publicēšanas datums: 2017. gada 22. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt