A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Cēsu teātris atdzimst un atgriežas uz lielās skatuves!

Cēsu teātris atdzimst un atgriežas uz lielās skatuves!

Starptautiskajā teātra dienā, 27.martā, plkst.19.00 uz koncertzāles “Cēsis” lielās skatuves pie saviem skatītājiem atgriežas Cēsu teātris! Pēc ilgākas pauzes Cēsu teātris ir atkal atdzimis, un šajā zīmīgajā datumā, režisores Edītes Siļķēnas vadībā priecēs skatītājus ar pirmizrādi – Ādolfa Alunāna komisko opereti jeb dziesmuspēli vienā cēlienā “Mucenieks un Muceniece”.

Šis ir Ādolfa Alunāna gads – šogad aprit 170 gadi kopš viņa dzimšanas. Ar Ā. Alunānu aizsākās latviešu teātris, arī Cēsu teātrim šis ir jauns sākums, tāpēc likumsakarīgi, ka abi „satikās”. Un tā kā Cēsu teātris sevi dēvē par muzikālo teātri, režisores Edītes Siļķēnas vadībā tika nolemts iestudēt pirmo latviešu opereti “Mucenieks un Muceniece”, kurai mūziku sarakstījis Raimonds Pauls.

Cēsu teātris, iestudējot Ā.Alunāna „Mucenieks un Muceniece”, vēlas dinamiskā, laikmetīgā veidā ar kustību, dziesmu un daudzveidīgu izrādes elementu spēli piešķirt jaunu “skanējumu” latviešu dramaturģijas klasikai. Līdztekus mākslinieciskai vērtībai, aktieri skatītājiem vēlas sniegt lielu teātra pozitīvisma, mūzikas, kustību un jautrības devu, izceļot skaistāko ikviena cilvēka dzīvē – mīlestību.

Lai arī Ā. Alunāns lugu rakstījis pavisam nelielam aktieru ansamblim, Cēsu teātra izrādē uz skatuves redzēsiet visus amatierteātra trupas aktierus. Galvenajās lomās: Ieva Rence, Gints Eliass, Kārlis Dambis, Jānis Gabrāns, bet, ko uz skatuves darīs pārējie, tas lai paliek intrigai, ko uzzināsiet, atnākot uz izrādi.

Dziesmas aranžējis un muzikālo pavadījumu veidojis Juris Krūze, kurš būs klāt arī izrādē. Kustību konsultants Andis Kozaks.

No amatniekiem visiem ir
Tas jautrāks Mucenieks!

Ieeja: 3,00 EUR, 2,00 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem, DRAUGA kartes īpašniekiem.
Biļetes Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās.
Pasākumu rīko p/a „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”

Publicēšanas datums: 2018. gada 7. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt