A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Cēsu Pils korim - 20!

Cēsu Pils korim - 20!

Piektdien, 1.maijā, plkst.18.00, Vidzemes koncertzālē “Cēsis” par godu savai nozīmīgajai jubilejai, Cēsu Pils koris, diriģentu Marikas Austrumas un Evitas Konušas vadībā, sagatavojis krāšņu koncertu. 

Koncerta pirmajā daļā tiks atskaņots vērienīgais Fransisa Pulenka opuss „Gloria”, ko komponists radījis 1959.gadā un kas ir viens no viņa populārākajiem darbiem. Skaņdarbu Cēsu Pils koris izpildīs kopā ar kādreizējo kora dalībnieci, tagad atzītu solisti Guntu Gelgoti (Davidčuku) un ērģelnieci Leldi Krastiņu, kas kolektīva pirmsākumos arī dziedājusi tā sastāvā.

Koncerta otrajā daļā skanēs latviešu kormūzikas pērles, ko radījuši mūsu lielākie dižgari – J.Vītols, E.Melngailis un citi. Starp tām Cēsu Pils korim īpaši tuva dziesma – J.Vītola „Dievozolu trijotne”, par kuras izpildījumu koris izpelnījās lielu atzinību 2013.gada Dziesmu svētkos jaukto koru konkursa finālā.

Cēsu Pils koris ir viens no skanīgākajiem koriem Vidzemē, pie kura pēdējiem lielākajiem sasniegumiem pieskaitāma 3.vieta tautas mūzikas kategorijā konkursā Austrijā Špitālā 2014.gada vasarā un 1.vieta jaukto koru kategorijā konkursā Polijā Gdaņskā 2013.gadā. Ik gadu koris iepriecinājis sevi un klausītājus ar dažādām tematiskām koncertprogrammām.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Timermane-Malēja
Cēsu Pils koris

Publicēšanas datums: 2015. gada 16. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt