A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Cēsīs svinēs Svētajam Mikolajam veltītos tradicionālos ukraiņu svētkus

Cēsīs svinēs Svētajam Mikolajam veltītos tradicionālos ukraiņu svētkus

Sestdien, 19. decembrī no plkst.12.00, Cēsīs, A/S „CATA” kultūras namā notiks Svētā Mikolaja svētki. Tie ir tradicionāli ukraiņu svētki, kurus svin Ziemassvētku priekšvakarā. Svētkus sevišķi gaida bērni, jo tajos dala dāvanas un īpaši šai dienai cep nacionālos saldumus "mikolaičikus’’. Tiek uzskatīts, ka Svētais Mikolajs ir nabagu un bērnu aizbildnis.

Svētku pirmajā daļā interesentiem būs iespēja piedalīties meistardarbnīcās un apgūt ukraiņu tradicionālo izšuvumu, rotu izgatavošanas prasmes, iemācīties ukraiņu tautasdziesmas un rotaļas, kā arī iesaistīties Ukrainas un Latvijas draudzības simbola veidošanā – ukraiņu nacionālā dvieļa izšūšanā.

Turpinājumā, plkst. 14.00 sekos radošo  darbu konkursa „Vēstule Svētajam Mikolajam” noslēgums un uzvarētāju apbalvošana. Konkursā piedalījās bērni un jaunieši, rakstot vēstules Svētajam Mikolajam, kurās atklāja šī gada laikā paveikto, īpašos mirkļus vai notikumus. Reizē konkursa dalībnieki pilnveidoja priekštatus par Ukrainas kultūrvēsturi, attīstīja savu spriedumu veidošanu un spēju saskatīt ētiskās vērtības.

Visus svētku dalībniekus sveiks Ukrainas Republikas vēstniecības Latvijā pārstāvis. 

Noslēgumā Ļvovas apgabala Jurija Drogobiča vārdā nosauktais muzikāli dramatiskais teātris skatītājiem piedāvās Ziemassvētkiem jeb Kristus dzimšanai veltītu izrādi „Verteps”.

Pasākumi tiek rīkoti projekta „Svētā Mikolaja svētki Cēsīs" ietvaros, ko īsteno Latvijas Ukraiņu  biedrību apvienība sadarbībā ar biedrību „Sadarbības platforma” un ar Valmieras novada fonda un Kultūras ministrijas finansiālo atbalstu.
Laipni aicinām piedalīties!

Plašāka informācija:
Mob. tālr. 29822258
E-pasts: celma.lauma@gmail.com

Publicēšanas datums: 2015. gada 9. decembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt