A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Cēsīs notiks zibakcija “Latvija – mūsu lielvalsts”

Cēsīs notiks zibakcija “Latvija – mūsu lielvalsts”

Svētdien, 14. jūnijā, Cēsīs speciālā ekspedīcijā viesosies jauno ģeologu kustība “Latvijas Dzīļu atklājēji”. Ekspedīcijas ietvaros notiks zibakcija “Latvija – mūsu lielvalsts”, kurā ikviens cēsnieks tiek aicināts nosūtīt vēlējumus Latvijai, norādot, kāpēc katram no mums Latvija ir lielvalsts.

Svētdien 14. jūnijā, Rožu laukumā tiks atklāta projekta vēstniecība, kurā ikviens no plkst. 13.00 – 16.00 varēs uzrakstīt savu novēlējumu Latvijai uz speciāli veidotām origami lapiņām un no tām locīt sirsniņas.

Projekta mērķis ir veicināt patriotismu un lepnumu par mūsu Latviju, apzinoties, ka kaut esam teritorijas un iedzīvotāju ziņā maza valsts, tomēr daudzās jomās esam lielvalsts. Idejas autors ir pašmāju dabīgais minerālūdens “Mangaļi”, kurš ir pārliecināts, ka Latvija, pateicoties tās tīrajiem un kvantitatīvajiem pazemes ūdens resursiem, ir minerālūdens lielvalsts. Uz šo akciju to iedvesmoja Tallinas Tehnoloģiju universitātes pētnieku nesen veiktais atklājums, ka  213 m dziļumā iegūtais “Mangaļi” ūdens ir filtrējies caur zemes iežiem 36 000 gadus - vēl ledus laikmetā, kas piešķir tam īpašu tīrību un minerālsāļiem bagātu garšu un padara atšķirīgu no citviet pasaulē iegūtajiem ūdeņiem.

Vienlaikus vēstniecībā jaunie ģeologi un to draugi rādīs un ļaus pašiem piedalīties dažādos eksperimentos, kas saistīti ar Latvijas dzīļu izzināšanu un ūdeni.

“Latvija – mūsu lielvalsts” rekorda uzstādīšanas maratons ar visvairāk nosūtītajiem novēlējumiem Latvijai norisināsies līdz 20. jūnijam, ģeologu ekspedīcijām viesojoties dažādās pilsētās Latvijā. Jaunie ģeologi jau pabijuši Jelgavā, Dobelē, Jēkabpilī, Daugavpilī, Liepājā, kā arī Tukumā un tālāk ar savu vēstniecību plāno viesoties arī Valmierā un Ventspilī. Maratonu ar zibakciju atklāja vairāk nekā 4000 skolēnu, kas par godu Neatkarības atjaunošanas gadadienai Latvijas skolās piedalījās zibakcijā “Latvija – mūsu lielvalsts”.

Projekts “Latvija – mūsu lielvalsts”
Pērn jaunie ģeologi, vides zinātnieki un to domubiedri apvienojās projektā „Latvijas dzīļu atklājēji”, lai veicinātu iedzīvotāju patriotismu un pierādītu, ka Latvija ir viena no minerālūdens lielvalstīm pasaulē. Latvija nekad nebūs naftas un zelta ieguves lielvalsts, tomēr viena no mūsu nozīmīgākajām dzīļu bagātībām ir uzturā lietojamie pazemes ūdeņi, kas citviet pasaulē ir izsīkstoši vai piesārņoti. Pateicoties ģeoloģiskajai uzbūvei, mēs varam lepoties ne vien ar labas kvalitātes un kvantitātes dzeramo ūdeni, bet arī ar izciliem dabīgo minerālūdeņu resursiem. Projekts tika realizēts sadarbībā ar Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti un dabīgo minerālūdeni “Mangaļi”.


Šogad patriotisma projekts tiek turpināts ar nosaukumu “Latvija – mūsu lielvalsts”, aicinot iedzīvotājus aizdomāties, kāpēc katram no mums Latvija ir lielvalsts.

Papildu informācijai: Inese Ozoliņa, Mob.: 26174731; latvija@lielvalsts.lv

Publicēšanas datums: 2015. gada 10. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt