A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Cēsīs durvis vērs Pasaules latviešu mākslas centra galerija

Cēsīs durvis vērs Pasaules latviešu mākslas centra galerija

Sestdien 2014. gada 28.jūnijā plkst. 17:00 Cēsīs, Lielajā Skolas ielā 6 tiks atklāta Pasaules latviešu mākslas centra (PLMC) galerija.

Izstādē būs skatāmi mākslas darbi, kas tapuši latviešu diasporas sākuma gados pēc Otrā pasaules kara. Kolekcijā ir J.Annusa, J.Gaiļa, J.Kalmītes, F.Milta, Ē.Dajevska u.c., kā arī mūsdienu mākslinieku I. Leimanes (Kanāda) un K.Rēkevica (ASV) darbi. Atklāšanas izstādē pārstāvēti arī tie mākslinieki, kas attīstījušies ārpus Latvijas, kā L. Mieriņš (Anglija), Ģ. Puriņš, G. Roze. O. Šteiners, (ASV) u.c. Apmeklētāji varēs iepazīties ar mazāk pazīstamu mākslinieku darbiem, ieskaitot A. Ogules, L. Stepes un A. Nukšas zīmējumiem, ofortiem un akvareļiem.

Kā norāda projekta kuratore, mākslas zinātniece Lelde Kalmīte (Čikāga) : „Izstāde nav veidota tematiski, bet parāda kādu daļu no plašās trimdas mākslas dažādības. Mēs ceram, ka ar laiku Pasaules latviešu mākslas centrs Cēsīs kļūs par Latvijas kultūras dzīves un mākslas vēstures integrētu sastāvdaļu. Jāsaprot, ka centra izveide ir diasporas latviešu mākslinieku dāvana Latvijai. PLMC projekts ir unikāls arī ar to, ka to iespējams veidot partnerattiecībās starp Latvijas valsti un diasporu. Mēs ļoti ceram, ka nākotnē varēsim teikt, ka centrs pastāv sadarbojoties trimdas sabiedriskajai organizācijai ar Cēsu novada pašvaldību un Latvijas Kultūras ministriju.”

Nodibinājums „Pasaules latviešu mākslas centrs” ir izveidots ar mērķi veicināt mākslas vērtību saglabāšanu, ko radījuši Otrā pasaules kara rezultātā trimdā devušies latviešu mākslinieki un ārzemēs dzīvojošā  jaunā paaudze.

Lai izveidotu galeriju Cēsu novada pašvaldības lietošanā piešķirtajās telpās Cēsu vecpilsētā, PLMC veikusi vērienīgus remontdarbus.

Nākotnē tiek plānots atvērt Cēsīs otru galeriju, kā arī ārzemju latviešu mākslas darbu krātuvi un pētniecības centru. Projekts Latvijā īstenots pateicoties ārzemju latviešu ziedojumiem. Atklāšanas izstādei sniegts atbalsts VKKF Vidzemes programmas ietvaros.

Publicēšanas datums: 2014. gada 27. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt