A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Akordeonu trio “Balcardions”

Akordeonu trio “Balcardions”

CATA Kultūras namā 8.martā plkst.19.00 ar koncertprogrammu viesosies starptautiskais akordeonu trio „Balcardions” – Radovans Popovs no Serbijas pilsētas Suboticas, vairāku starptautisko konkursu laureāte Evija Dūra un latviešu izcelsmes mūziķis Moriss Balaskā (Kanāda). Trio programmā iekļauti daudz un dažādi mūzikas stili un novirzieni: franču komponistu klasiskie skaņdarbi akordeonam, ugunīgie balkānu tautu ritmi, kā arī franču estrādes dziesmas virtuozās apdarēs, mūsdienu populārās un rokmūzikas skaņdarbi no”Abba”, „Queen”, Maikla Džeksona, „AC/DC”, „Take That” u.c. grupu un izpildītāju repertuāra.

Akordeonista Radovana Popova radošajā krātuvē ir gan solo programmas, gan ilgtermiņa sadarbības ar horeogrāfiskajiem ansambļiem, gan arī personīgā orķestra pārvaldīšanas pieredze. Mūziķi var saukt par „dzimtmuzikantu”, jo viņš ir dzimis un audzis muzikālā ģimenē, kurā mīlestība pret mūziku rūpīgi tiek pārmantota no paaudzes paaudzē. Viņa repertuārā ir Balkānu tautu (serbu, horvātu, maķedoniešu, ungāru, grieķu, rumāņu, bulgāru) mūzika, kas izpelnījusies publisku atpazīstamību serbu mūziķa Gorana Bregoviča koncertos un Emira Kusturicas filmās, un mijas ar citu Eiropas tautu mūziku. Īpašu vietu Radovana repertuārā ieņem dzimtenes melodijas, kurās var saklausīt maigumu, uguni, temperamentu, jutīgumu, kas aizskar jebkura cilvēka dvēseles stīgas. Šīs mūzikas noslēpums – neparastais ritms. Kas reiz to ir dzirdējis, vairs nevar to aizmirst; tas sagrābj un nelaiž vaļā.

Starptautisku konkursu un festivālu laureāts Moriss Balaskā – latviešu izcelsmes Kanādas pilsonis, kas dažkārt tiek dēvēts par „cilvēku-orķestri” –, ir apvienojis tradicionālā akordeona spēli ar zināšanām skaņu režijā, elektronikā un kompjūtermūzikā, radot unikālu elektroniskā akordeona sistēmu. Viņš ir uzstājies Japānā, Polijā, Vācijā, Dānijā, Šveicē, Holandē, Kanādā u.c., un, protams Latvijā. Morisa moto: akordeons nav tikai šlāgermūzikas piedeva, ar to var radīt arī mūsdienīgu mūziku. Morisa publiskā uzstāšanās ietver arī vokālu, dažādas izklaides, horeogrāfiju un šova elementus.

Akordeoniste, vairāku starptautisko konkursu laureāte  Evita Dūra, ar izcilību absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistratūru pie Jurija Rižova un papildinājusi zināšanas Gdaņskas Mūzikas akadēmijā pie pazīstamā komponista un akordeonista Kšištofa Olčaka. Mūziķe aktīvi piedalās Latvijas kultūras dzīvē, uzstājoties gan kā soliste, gan dažādu ansambļu sastāvā lielākajās Latvijas un kaimiņvalstu koncertzālēs, Latvijas Nacionālajā operā, pilīs, teātros, vēstniecībās u.c. Koncertos Evita atskaņo gan akadēmisko, gan populāro mūziku, īpašu atzinību guvusi atskaņojot franču estrādes dziesmas virtuozās apdarēs un franču komponistu skaņdarbus akordeonam, koncertējusi kopā ar Raimondu Paulu, Mariju Naumovu u.c. pazīstamiem māksliniekiem.

Trio „Balcardions” – baudpilns un reibinošs kā Bakardi ruma koteilis! Nāciet, un nenožēlosiet!

Biļetes uz trio „Balcardions” koncertiem var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv


Publicēšanas datums: 2017. gada 20. decembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt