A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Barikāžu atceres pasākumi

Barikāžu atceres pasākumi

Pieminēsim un restaurēsim tā laika notikumus otrdien, 20.janvārī, sākot ar barikāžu dalībnieku stāstiem Rīgas ielas 21 telpās plkst.17.00. Lielāks pasākums notiks Vienības laukumā, sākot no plkst.18.00.

Janvāris ir laiks, kurā pieminam 1991.gada notikumus, tāpēc 20.janvārī, plkst.18.00, Vienības laukumā, ugunskuru siltumā un gaismā tiks godināts un pieminēts barikāžu laiks.

Pasākumā piedalās Cēsu skolu jauniešu kori Ilgas Šķenderes vadībā un Cēsu Kultūras un Tūrisma centra kori.

Latvijas Tautas frontes organizētās barikādēs iesaistījās Latvijas aizstāvji no visiem novadiem. Tas bija unikāls nevardarbīgas pretošanās paraugs, kas pulcēja visus, kuriem tuva un svēta ideja par brīvu Latviju.

1991.gada 13.janvāra vakarā Rīgā sāka celt barikādes, lai aizsargātu Augstākās padomes ēku, televīziju, Daugavas tiltus un citus stratēģiski svarīgus objektus.

Traģiskākie notikumi bijuši tieši 20.janvārī, kad OMON mēģināja ieņemt Iekšlietu ministrijas ēku. Apšaudē bojā gāja pieci cilvēki, kuru vidū bija skolnieks Edijs Riekstiņš, divi iekšlietu darbinieki - Vladimirs Gomonovičs, Sergejs Konoņenko - un Rīgas kinostudijas operatori Andris Slapiņš un Gvido Zvaigzne.

Informāciju sagatavoja:
Agnese Tamane
Cēsu Kultūras centra biroja administratore
T. 64122537, 26666365
e-pasts: agnese.tamane@cesis.lv

Publicēšanas datums: 2015. gada 14. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt