A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Apbalvojuma “Laiks Ziedonim” cildināšanas ceremonijai Cēsīs

Apbalvojuma “Laiks Ziedonim” cildināšanas ceremonijai Cēsīs

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” aicina uz apbalvojuma “Laiks Ziedonim” cildināšanas ceremoniju 3. maijā plkst.19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Ceremonijā cildinās apbalvojuma nominantus un laureātus. Ceremonijā skanēs fragmenti no Imanta Kalniņa operas “Spēlēju, dancoju” fonda “Viegli” mūziķu izpildījumā. Biļetes pieejamas sākot ar 8. aprīli plkst.12.00 ekase.lv, Kino “Splendid Palace” Rīgā un Vidzemes koncertzāles “Cēsis” kasēs.

“Veidojot ceremoniju, vēlējāmies izcelt laureātos saskatītās ziedoniskās vērtības un uzrunāt ikvienu skatītāju tās pamanīt un attīstīt arī sevī. Ceremonija būs viens no šī gada īpašajiem kultūras notikumiem Latvijā, un esam raduši iespēju skatītājiem to baudīt gan translācijās Latvijas Televīzijā un Latvijas Radio, gan arī klātienē Cēsīs. Jau no trešdienas, 8.aprīļa plkst.12.00 aicinām iegādāties biļetes ekase.lv, tādējādi atbalstot apbalvojuma “Laiks Ziedonim” norisi,” stāsta apbalvojuma vadītāja Ināra Kehre.

Par tradīciju Latvijas kultūras vidē top apbalvojuma “Laiks Ziedonim” cildināšanas ceremonija Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā 3. maijā. Šogad ceremonija notiks Raiņa jubilejas gada noskaņās, tās laikā tiks cildināti laureāti un nominanti, kuri katrs savā nominācijā, iedvesmojuši ar izcilību, jaunradi un apbalvojuma vērtībās balstītu personību.

Ceremonija būs iespēja skatītājiem piedzīvot Ziedoņa un Raiņa satikšanos mūzikā, jo tās mākslinieciskajā daļā skanēs epizodes no Imanta Kalniņa operas “Spēlēju, dancoju”, kurai Imants Ziedonis pēc Raiņa lugas motīviem veidojis libretu. Skaņdarbus kopā ar pavadošo sastāvu izpildīs fonda “Viegli” mūziķi: Renārs Kaupers, Jānis Holšteins-Upmanis, Māra Upmane-Holšteine, Raimonds Gusarevs, Jānis Strapcāns un koris “Balsis” Inta Teterovska vadībā. Pavadošajā sastāvā fonda “Viegli” draugi un atbalstītāji. Ceremonijas muzikālais vadītājs – Juris Vaivods.

Apbalvojumu "Laiks Ziedonim" atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds, Valsts kultūrkapitāla fonds un Cēsu novada dome. Mediju partneri: Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, ziņu portāls Delfi, žurnāls Ieva un draugiem.lv. Ceremonija tiks translēta Latvijas Televīzijā un Latvijas Radio.

Par apbalvojumu “Laiks Ziedonim”
Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” izveidojis apbalvojumu “Laiks Ziedonim”, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības. Apbalvojums jau otro gadu tiek piešķirts piecās nominācijās – bērniem un jauniešiem, par dzīvi literatūrā, zinātnē, novadpētniecībā un tautsaimniecībā. Plašāka informācija par apbalvojumu - www.laiksziedonim.lv.


Par Imanta Ziedoņa fondu „Viegli”
Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” dibināts 2010.gada pavasarī, lai īstenotu fonda patronam – dzejniekam Imantam Ziedonim tuvu misiju: „Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties”. Fonda mērķis ir atbalstīt un veicināt jaunradi Latvijā, veicinot Imanta Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, atbalstot radošas, neparastas idejas un, veidojot sabiedriskus projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu.


Publicēšanas datums: 2015. gada 7. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt