A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » "Šūberts satiek Silvestrovu" Gidons Krēmers un Kremerata Baltica

"Šūberts satiek Silvestrovu" Gidons Krēmers un Kremerata Baltica

Svētdien, 17.jūnijā, plkst.18.00 koncertzālē "Cēsis" notiks Gidona Krēmera un Kremerata Baltica koncerts "Šūberts satiek Silvestrovu".

Gidons Krēmers, vijole

Anna Magdalēna Kokits, klavieres

Orķetsris “Kremerata Baltica”

Programmā: B. Bartoks 5.kvartets, ”Šūberts satiek Silvestrovu" (pirmatskaņojums)

Gidons Krēmers par projektu "Šūberts satiek Silvestrovu":
Ideja dzima kādā nesenā sarunā ar Valentīnu Silvestrovu ‒ ievērojamu ukraiņu komponistu, kurš 2017. gadā nosvinēja savu 80. dzimšanas dienu.

Es esmu spēlējis daudz Silvestrova mūzikas, jo uzskatu, ka viņa skaņdarbi ir īsti tonalitātes meistardarbi mūsu pasaulē, kas lielā mērā (izņemot atsevišķus nozīmīgus komponistus, kuri izmanto minimālisma tehniku, tādus kā Arvo Pērtu, Filipu Glāsu, Stīvu Reihu un citus) orientēta uz postdodekafonijas un elektroniskās mūzikas sarežģītību.

Silvestrovs savus “Piecus skaņdarbus vijolei un klavierēm” man veltīja jau pirms daudziem gadiem, taču tikai tagad esmu sajutis vēlēšanos tos atskaņot orķestra Kremerata Baltica programmā, kas pārsvarā veltīta Šūberta mūzikai.

Man likās, ka pats vienkāršākais būtu lūgt komponistam ‒ kā es to iepriekš bieži esmu darījis – aranžēt šos skaņdarbus vijolei un stīgu orķestrim. Taču man jāatzīst, ka es kļūdījos. Valentīns nepiekrita izpildīt manu lūgumu; viņš piedāvāja citu, interesantāku ideju, kuru es ar lielāko prieku arī pieņēmu.

Viņš ierosināja izmantot paņēmienu, ko es saucu par “tiltu celšanu”‒ proti, iejaukt starp šīm atsevišķajām kompozīcijām mazliet Šūberta mūzikas.

Šī divu romantiķu tikšanās nu norisināsies uz virtuālajiem tiltiem, kas savieno divas partitūras, un es ceru, ka tas būs atsvaidzinošs pārdzīvojums gan mums, mūziķiem, gan arī mūsu klausītājiem. Kāpēc? Tāpēc, ka Šūberts un Silvestrovs, šķiet, runā vienā ‒ skaistuma valodā, neraugoties uz to, ka austriešu komponists dzīvoja pirms vairākiem gadsimtiem, bet Valentīns ir sveiks, vesels un radoša gara pārpilns vēl šobaltdien.

Francis Šūberts, Stīgu kvartets Nr.12 (Quartettsatz) do minorā, D703

Valentīns Silvestrovs, Pieci skaņdarbi vijolei un klavierēm

Francis Šūberts, Sonatīne vijolei un klavierēm Nr. 2 la minorā, D385 (Mihaila Cinmana versija vijolei un orķestrim).
*Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.

**Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos.

Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla Fonds.

Publicēšanas datums: 2018. gada 4. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt