A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » "Čello Cēsis". BACHianas čellam un saksofonu kvartetam

"Čello Cēsis". BACHianas čellam un saksofonu kvartetam

Piektdien, 15.septembrī, plkst.19:00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks festivāla "Čello Cēsis" pirmais pasākums "BACHianas čellam un saksofonu kvartetam".

Uzlecošā, Londonā dzīvojošā latviešu čella zvaigzne Margarita Balanas un saksofonu kvartets “Signum” no Vācijas piedāvā programmu, kurā klausītājus gaida aizraujošs muzikāls ceļojums ‒ no Baha līdz Pjacollam. Koncertā Cēsīs būs iespēja uz vienas skatuves redzēt un dzirdēt starptautiski atzītus jaunus talantus, kuru saspēli raksturo enerģija un jauneklīgums.

Čellistei Margaritai Balanas jau debitējusi tādās pasaules labākajās koncertzālēs kā Londonas Karaliskā Festivāla zāle un Vigmora zāle.. Jaunā mūziķe, tika izraudzīta par vienu no sešiem čellistiem, kuri šogad piedalījās Louis Vuitton fonda atbalstītā Gotjē Kapisona čella meistarklasē.

Savukārt saksofonu kvartets SIGNUM ir Eiropas Koncertzāļu organizācijas (ECHO) balvas “ECHO – uzlecošā zvaigzne” laureāti.

Koncertā dzirdēsim Johana Sebastiāna Baha majestātisko Pirmo orķestra svītu un un plaši pazīstamo, smalki rotāto “Itāļu koncertu”, kas iemiesojas četru saksofonu skaņās. Savukārt tīrā veidā no Baha dzirdēsim Trešo čellsvītu.

No Dienvidamerikas programmā būs sastopami divi komponisti: Brazīlijas dēls Eitors Vila-Lobušs sniegs savu brīnumskaisto un superpopulāro “Piekto Brazīlijas bahiānu” un Argentīnas dēls Astors Pjacolla nāks ar saviem tumši krāsotajiem, spēcīgas kaisles pilnajiem tango. Programmā iekļauta arī spožā zviedru klarnetista Martina Fresta jaunākā brāļa Jērana Fresta sacerētā “Mazā Rubena rapsodija”, kas, tāpat kā vairākas citas viņa kompozīcijas, visticamāk, zīmēta klezmeriski bezbēdīgās noskaņās.

*Koncerts nav paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.

Publicēšanas datums: 2017. gada 5. septembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt