A  A  A
Lapas karte


Cik bieži apmeklē kultūras pasākumus Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Uzsāk aptauju par Drošības pogas pakalpojumu Cēsīs

Uzsāk aptauju par Drošības pogas pakalpojumu Cēsīs

No š.g. aprīļa sākuma Cēsu novada pašvaldības aģentūra „Sociālais dienests” organizē aptauju aprūpes mājās klientiem, kuri projekta INNOCARE ietvaros lieto jaunu tehnoloģisku pakalpojumu – Drošības poga,  lai noskaidrotu vai Drošības poga sniedz vientuļiem sirmgalvjiem drošības sajūtu.

Jau iepriekš esam informējuši, ka Drošības poga ir sistēma, kas nodrošina saziņas iespējas un palīdzību 24 stundas diennaktī. Tā sniedz vientuļiem sirmgalvjiem drošības sajūtu, mobilizē spējas un iespējami ilgi aizkavē vajadzību pēc ilgstošas sociālās aprūpes vai sociālās rehabilitācijas institūcijas. Ārkārtas situācijā piespiežot Drošības pogu, tiek pārraidīts signāls aprūpes centrālei, ar lūgumu pēc palīdzības. Aprūpes centrāles pakalpojumus un tehnisko aprīkojumu nodrošina Latvijas Samariešu apvienība, kas Latvijā ir vienīgais šāda veida risinājuma nodrošinātājs. Pakalpojums Drošības poga ir plaši izplatīts attīstītajās valstīs Rietumeiropā un Ziemeļamerikā.

Projekta ietvaros Drošības pogas pakalpojums tiek sniegts 18 Cēsu novadā dzīvojošiem sirmgalvjiem, papildus divu sirmgalvju mājās ir uzstādīti dūmu detektori. 

Jauno tehnoloģijas risinājumu Cēsu Sociālais dienests ievieš Centrālā Baltijas jūras reģiona Interreg IVA pārrobežu sadarbības programmas projekta „INNOCARE” ietvaros. Galvenais projekta „INNOCARE” mērķis ir ar inovatīvām mājas aprūpes metodēm un līdzekļiem uzlabota mājās dzīvojošu sirmgalvju dzīves kvalitāte un drošība. Projektā uzsvars tiek likts uz inovatīvi tehniskiem risinājumiem, kā arī sociālo darbinieku apmācību.

Projekts ilgst no 2011. gada novembra līdz 2013. gada decembrim. Projekta „INNOCARE” kopējās izmaksas ir 44 692 eiro; 80,9% no šiem līdzekļiem finansē Eiropas Savienība.

Informāciju sagatavoja:
Vita Pleševnika
Projekta INNOCARE koordinatore

Publicēšanas datums: 2013. gada 8. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt