A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Vasaras saulgriežu svinēšana kopā ar biedrības "Rīgas pilsētas "Rūpju bērns"" jauniešiem

Vasaras saulgriežu svinēšana kopā ar biedrības "Rīgas pilsētas "Rūpju bērns"" jauniešiem

2011.gadā ESF projekta ,,Invalīdu habilitācijas dienas centrs” (identifikācijas Nr. 1DP/1.4.1.2.4./10/APIA/NVA/094) gaitā tika izveidots Cēsu novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” Invalīdu habilitācijas dienas centrs. Šo gadu garumā Dienas centrā jauniešiem ar funkcionāliem attīstības traucējumiem iedibinājušās daudzas tradīcijas, kur viena no visgaidītākajām ir latviešu gadskārtu svētku – vasaras saulgriežu svinēšana.

Atsaucoties uz Dienas centra jauniešu vēlmi – iespēju kontaktēties ar citiem līdzīgi domājošiem jauniešiem, gūt jaunus draugus un kvalitatīvi un jautri pavadīt brīvo laiku, uz Jāņu svētku svinēšanu š.g. 19. jūnijā tika aicināti biedrības “Rīgas pilsētas“Rūpju bērns”” jaunieši, un tās vadītājs Māris Grāvis, kas Līgo svētku svinēšanai piešķīra vēl būtiskāku un tālejošāku noskaņu.

Gaidot ciemiņus, Dienas centra jaunieši devās vasaras ziedu pārpilnajās pļavās, lai ne tikai pušķotu savu darba vidi, sarūpētu viesiem ziedus, arī praktiski veidotu izpratni par dabu, vērotu laika apstākļus, kā arī lai apgūtu un trenētu savas prasmes un spējas – atpazīt augus pļavā, noplūkt vai nogriezt noskatīto augu, izveidot skaistu buķeti, to sasienot vai satinot.

Gaidpilnajā laikā Dienas centra jaunieši bija domājuši arī par cienastu ciemiņiem. Grupu nodarbībā ,,Siera siešanas meistarstunda”, tika pagatavots un goda vietā likts pašu siets apaļi dzeltenais Jāņu siera ritulis. Šādi jauniešiem bija iespēja apgūt sev nozīmīgas dzīves prasmes- atpazīt un izvēlēties produktus, mācīties gatavot, attīstīt ēdiena pasniegšanas un galda klāšanas prasmes.

Lai ciemiņiem no Rīgas sagādātu svētku noskaņu Invalīdu habilitācijas dienas centra jaunieši ar entuazismu uzveda muzikālu iestudējumu ,,Skroderdienas Silmačos”. Centra brīvprātīgā darbiniece Beāte Bringule bija parūpējusies par izcilu muzikālo pavadījumu. Ikviens izrādē iesaistītais jaunietis izdzīvoja savu unikalitāti un neaizvietojamo nepieciešamību – ienesot senlaicīgās šujmašīnas, izspēlējot Zāras un Jozefa mīlas ainu, gludinot ar ogļu pletīzeri, izdziedot draisko ,,Lai līgojam, lai svinam” un teatrāli improvizējot ar zaļo māla krūku.

Tāpat svētku laikā visiem bija iespēja radoši līdzdarboties, vijot gan katram savu Jāņu vainagu, gan izdziedot dažnedažādas Līgo dziesmas.

Ar prieka sajūtām – mirdzumu acīs un smaidu lūpās nemanot aizritēja sadraudzības pēcpusdienas kopā būšanas stundas. Šī bija lieliska iespēja savstarpēji bagātināties, dalīties savās pieredzēs, grūtībās, veiksmes stāstos un, protams, saturīgi pavadīt laiku draudzīgā un izprotošā vidē ne tikai jauniešiem, bet arī profesionāļiem.

Informāciju sagatavoja
Cēsu novada p/a ,,Sociālais dienests”
Invalīdu habilitācijas Dienas centra vadītāja
Ērika Verle
Tālr.: 64127896
e- pasts: erika.verle@cesis.lv

Publicēšanas datums: 2019. gada 21. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt