A  A  A
Lapas karte


Cik bieži apmeklē kultūras pasākumus Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Starp AS „Latvenergo” sociālās jomas projektu konkursa uzvarētājiem Cēsu biedrības

Starp AS „Latvenergo” sociālās jomas projektu konkursa uzvarētājiem Cēsu biedrības

Konkursa rezultātā AS “Latvenergo” ziedojums sociālajai jomai 150 000 eiro apmērā sadalīts desmit biedrībām un nodibinājumiem no visas Latvijas. Starp tām divas darbojas Cēsu novadā. Kopumā konkursā tika saņemti 136 pieteikumi par summu 2 miljoni 112 tūkstoši eiro. Iesniegto projektu vajadzības 14 reizes pārsniedza summu, kas pieejama. Pieprasījums norāda lielo aktualitāti sociālā atbalsta sniegšanā Latvijā.

2017.gada jūlijā AS “Latvenergo” un Fonds “Ziedot.lv” noslēdza Nodomu protokolu par sociālo atbalstu sabiedrības dzīves kvalitātes celšanai un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, AS „Latvenergo” ziedoja 150 000 eiro sociālās palīdzības veicināšanai Latvijā.

Finansējumu 11 784.90 EUR apmērā saņēma Cēsu biedrība “Brīnummāja”. Tās īstenotā projekta gaitā 65 bērni un jaunieši ar autiskā spektra traucējumiem, vieglu un vidēju garīgo atpalicību, hiperaktivitātes sindromu, runas attīstības traucējumiem un uzvedības traucējumiem saņems bezmaksas 90 Marte Meo un 140 TOMATIS terapijas. Projekta gaitā tiks apmācīti speciālisti, kas ir biedrības biedri, un iegādāts nepieciešamais aprīkojums.

Konkursa rezultātā finansējumu 3302.10 EUR ieguvusi arī biedrība “Zvannieku mājas”. Tur projekta rezultātā tiks iekārtota Montesori terapijas istaba līdz pat 100 bērniem ar invaliditāti, ar uzmanības, uzvedības vai citiem traucējumiem, tādējādi tiks nodrošināta alternatīva iespēja mācīties, izmantojot Montesori izstrādātos mācību un attīstības materiālus, lai veicinātu bērnu patstāvību un attīstību.

Sadalītais ziedojums sociālajai jomai aptver visu Latviju, vairāki projekti tiks īstenoti arī Rīgā, Balvos, Dobelē un Jēkabpilī. Piešķirtais finansējums biedrībām un nodibinājumiem, kuri īstenos projektus, būs pieejams no 2018.gada 1.februāra.

Lai AS “Latvenergo” ziedojumu sadale būtu maksimāli godīga un caurskatāma, par projektu atbalstu lēma Mērķziedojuma padome, kas koleģiāli pieņēma lēmumu finansējuma piešķiršanai.Papildu informācija:
Ilze Ošāne, Ziedot.lv komunikācijas vadītāja
Tālr.: 67289339, Mob. tālr.: 29400422
e-pasts: ilze@ziedot.lv
www.ziedot.lv

Publicēšanas datums: 2017. gada 19. decembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt