A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Norisinājās sociālo dienestu Latvijas mēroga konference

Norisinājās sociālo dienestu Latvijas mēroga konference

Cēsu 2.pamatskolā 22.maijā pulcējās sociālo dienestu vadītāji no vairāk kā 30 Latvijas novadiem, lai piedalītos Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienības, Cēsu novada domes, Cēsu novada pašvaldības aģentūras „Sociālais dienests”, Cēsu pilsētas pamatskolas, Cēsu 2.pamatskolas un Izglītības un zinātnes ministrijas organizētajā seminārā „Izglītības iestāžu atbalsta personāla loma izglītojamo sekmīgai integrācijai izglītības iestādē un saskarsmes punkti ar sociāliem dienestiem izglītojamo sociālo problēmu mazināšanā izglītības apguvē”.
Semināra dalībnieki bija mērojuši ceļu no pavisam attāliem novadiem – kā Rēzeknes, Daugavpils, Gulbenes, Alūksnes u.c., tāpat ieradās arī pārstāvji no kaimiņu novadiem – Pārgaujas, Raunas, Amatas un daudzām citām Latvijas vietām, tā pārstāvot gan Kurzemi, gan Vidzemi, gan Zemgali un Latgali.
Semināru atklāja Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienības valdes priekšsēdētāja Iveta Sietiņsone. Semināra dalībniekus ar nelielu uzrunu sveica Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, izsakot atzinīgus vārdus nebūt ne vieglā darba veicējiem.
Pēc darbīgas dienas vēlējumiem uzstājās pirmās lektores no Cēsu pilsētas pamatskolas -  sociālā pedagoģe Iveta Vāveren un direktora vietniece, sociālā pedagoģe Iveta Freivalde. I.Vāvere savā prezentācijā iepazīstināja klātesošos ar Cēsu pilsētas pamatskolas labās prakse piemēru darbam ar izglītojamiem un viņu sociālo prasmju pilnveidošanu, atbildīgumu, drošas un draudzīgas skolas vides veidošanu. Par sociālā pedagoga nozīmīgo loma bērnu attīstībā savā prezentācijā uzsvēra I.Freivalde, vienlaikus norādot, ka strādājot komandā sociālajam pedagogam un sociālajam darbiniekam ir iespēja risināt efektīvāk radušās problēmas, kas traucē skolēnu viņa vispārējās attīstības procesā.
Izglītības kvalitātes valsts dienesta Licenzēšanas un reģistru departamenta direktores vietnieks I.J.Mihailovs sniedza ieskatu jautājumos, kas saistīti izglītojamo kavējumu un disciplīnas pārkāpumu novēršanu izglītības iestādēs. Uzstāšanās laikā I.J.Mihailovs norādīja aktuālākās problēmas, statistikas datus, kā arī minēja praktiskus piemērus pārkāpumu konstatēšanā un to novēršanā.
Semināra laikā risinājās aktīvas diskusijas par aktuālajiem jautājumiem, kas turpinājās arī semināra otrajā daļā.
Sociālo dienestu vadītāji tika iepazīstināti ar Cēsu novada pašvaldība aģentūras „Sociālais dienests” darbu un sadarbību starp sociālo dienestu un Cēsu pilsētas pamatskolu. Semināra dalībnieki guva daudzpusīgu priekšstatu par Cēsu Sociālā dienesta darbu. Semināra dalībnieki no Cēsīm aizbrauca ar gandarījumu par izdevušos dienu, kurā tika iegūta darbam noderīga informācija.


Informāciju sagatavoja:
Anita Zimele
Cēsu novada pašvaldības aģentūras
„Sociālais dienests”
Projektu vadītāja – attīstības speciāliste


Publicēšanas datums: 2015. gada 16. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt