A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Projekta partneru tikšanās Nakas pašvaldībā (Zviedrijā)

Projekta partneru tikšanās Nakas pašvaldībā (Zviedrijā)


Centrālā Baltijas jūras reģiona Interreg IVA pārrobežu sadarbības programmas projekta „INNOCARE” ietvaros Cēsu novada pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs no 25. līdz 26. novembrim piedalījās projekta partneru un pašvaldību vadītāju sanāksmē Nakas pašvaldībā (Zviedrijā).

Tikšanās laikā vadītāji iepazinās ar projekta „INNOCARE” (Inovatīvi risinājumi veco ļaužu mājas aprūpē) norises gaitu, paveiktajiem rezultātiem, kā arī diskutēja par jauno tehnoloģiju izmantošanas priekšrocībām senioru aprūpē. Tikšanās laikā partneri ierosināja jaunas idejas kopīgiem projektiem nākotnē.

Projekta ietvaros Nakas pašvaldība (Zviedrija) sniedza prezentāciju par jaunākajām tehnoloģijām, kuras šobrīd izmēģina (drošības pogas ar GPS raidītāju, medikamentu lietošanas atgādinātājus, kameras ar kustību sensoriem (uzraudzība naktī ).

Tuvojoties projektu noslēgumam projekta partneri jau decembrī uzsāks senioru, mājas aprūpes biroja aprūpētāju un pašvaldības speciālistu aptauju par projekta ietvaros ieviestām jaunajām tehnoloģijām, lai noskaidrotu vai ar inovatīvām mājas aprūpes metodēm un līdzekļiem ir uzlabota mājās dzīvojošu sirmgalvju dzīves kvalitāte un drošība.

Projekta vadošais partneris ir Tallinas Universitātes Rakveres koledža, kas vadīs arī projekta pētniecisko daļu. Kopā ar Cēsu novada p/a „Sociālais dienests” projektā līdzdarbojas Rakveres pilsētas pašvaldība (Igaunija), Apes novada pašvaldība, Laane-Viru koledžas (Igaunija), kā arī Nakas pašvaldība (Zviedrija).

Projekts ilgst no 2011. gada novembra līdz 2014. gada aprīlim. Projekta „INNOCARE” kopējās izmaksas ir 48 892 eiro; 80,9% no šiem līdzekļiem finansē Eiropas Savienība.Informāciju sagatavoja:
Projekta INNOCARE
koordinatore
Vita Pleševnika


Publicēšanas datums: 2013. gada 27. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt