A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Preventīvais darbs Vaives pagastā, nepilngadīgo likumpārkāpēju skaita mazināšanai

Preventīvais darbs Vaives pagastā, nepilngadīgo likumpārkāpēju skaita mazināšanai

Latvijā ir ievērojami pieaudzis administratīvi sodīto nepilngadīgo skaits par smēķēšanas noteikumu neievērošanu un pārkāpumiem saistībā ar alkoholisko dzērienu lietošanu. Jauno sabiedrības locekli audzina vecāki, bet ne vienmēr tas izdodas, tāpēc speciālistu (sociālā dienesta, skolas, policijas) uzdevums ir palīdzēt jauniešiem mācīt atšķirt labo no ļaunā, pareizo no nepareizā, mācīt pusaudžiem ievērot sabiedrībā pieņemtās uzvedības normas un neizdarīt likumpārkāpumus nezināšanas vai muļķības dēļ.

Vieglāk ir savlaicīgi novērst cēloņus nekā cīnīties ar sekām, tāpēc ir ļoti nepieciešams veikt preventīvo komandas darbu, kurā iesaistās skola, policija, sociālais dienests un citi profesionāļi.

Cēsu novada pašvaldības aģentūras „Sociālais dienests”, kuru pārstāvēja sociālā darbiniece darbam ģimenēm un bērniem Ilze Krēsliņa, sadarbībā ar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkni, Līvu un Rāmuļu pamatskolu skolotājām, organizēja šo pamatskolu 5.-9. klašu skolniekiem ekskursiju - iepazīšanos ar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa telpām, iestādes struktūru un policistu darba pienākumiem. Cēsu iecirkņa Nepilngadīgo lietu inspektore Evita Kalniņa pusaudžiem vadīja izglītojošu lekciju par iespējām saņemt palīdzību, ja esi kļuvis par cietušo, atgādināja par pareizu uzvedību uz ielas, skolā, kā arī informēja, kur pusaudzim iespējams saņemt palīdzību krīzes situācijā. Inspektore atbildēja uz jauniešiem interesējošiem jautājumiem.Profesionāļu sadarbība turpināsies.

Cēsu novada pašvaldības aģentūra „Sociālais dienests” jau divus gadus sadarbojas ar Sabiedrības politikas centru” PROVIDUSS”. 2012. gadā Cēsu novada Vaives pagasta pusaudžiem bija iespēja piedalīties dažādās brīva laika pavadīšanas aktivitātēs. Ieinteresētība un atsaucība no pusaudžu puses bija liela. Tāpēc ir svarīgi  turpināt  un piedāvāt  tādas aktivitātes, lai pusaudzis ar aizrautību tās apmeklētu. Arī šogad turpināsies sadarbība ar Sabiedrības politikas centu „PROVIDUSS”- PROJEKTA „Meklējot labāko Eiropas praksi jauniešu noziedzības novēršanai” projekta ietvaros.


Informāciju sagatavoja:
Ilze Krēsliņa
Cēsu novada pašvaldības aģentūras „Sociālais dienests”
sociālā darbiniece darbam ar ģimeni un bērniem

Publicēšanas datums: 2013. gada 18. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt