A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Preses konference par vēža savlaicīgas diagnostikas pētījumu Cēsīs

Preses konference par vēža savlaicīgas diagnostikas pētījumu Cēsīs

2013.gada 12.decembrī Cēsīs, Bērzaines ielā 16 paredzēta preses konference, lai iepazīstinātu ar Latvijas Universitātes un Cēsu novada pašvaldības kopīgi izveidotā Cēsu profilakses un savlaicīgas diagnostikas centra (turpmāk – Centrs) pirmo divu mēnešu darba rezultātiem un iespējām, ko pētījums sniedz iedzīvotājiem.

Centrs uzsāka savu darbību šī gada 9.oktobrī, tādējādi Cēsis kļuva par pirmo Latvijas pilsētu, kurā sākta plaša kuņģa un zarnu vēža agrīnas atklāšanas pētījuma pilotēšana. Par pētījuma dalībniekiem var kļūt iedzīvotāji vecuma grupā no 40-64 gadiem. Atbilstošu dalībnieku atlasi palīdz veikt ģimenes ārsti. Pateicoties šai sadarbībai un Cēsu profilakses un savlaicīgas diagnostikas centra darbinieku profesionālai un aktīvai iesaistei, šobrīd pētījumā piedalījušies jau vairāk kā 150 iedzīvotāji. Visiem pētījuma dalībniekiem tiek sniegtas profesionālas konsultācijas, izmeklējumu skaits atkarīgs no dalībnieku iedalījuma pamatgrupā vai kontroles grupā. Nepieciešamības gadījumā tiks rekomendēta tālāka izmeklēšana, kā arī piedāvāta ārstēšana helikobaktērijas atklāšanas gadījumā ar mērķi mazināt kuņģa vēža attīstības risku.
Šobrīd plānots darbu Cēsīs turpināt vismaz līdz marta beigām, iesaistot ne mazāk kā 500 iedzīvotājus.

2013.gada 12.decembrī plkst. 11.00 – 12.00 aicinām žurnālistus, ģimenes ārstus, pašvaldības deputātus un citus interesentus uz preses konferenci, kas notiks Cēsīs, Bērzaines ielā 16.

Preses konferencē piedalīsies Cēsu domes priekšsēdētājs J.Rozenbergs, Latvijas Universitātes asociētais profesors M.Leja, Cēsu profilakses un savlaicīgas diagnostikas centra darbības organizatore B.Trinska – Roze. Būs iespēja apskatīt Centra telpas, runāt ar darbiniekiem.

Lūdzam visus interesentus līdz 10.decembrim pieteikties, zvanot vai rakstot: 
Zane Brente-Brantiņa:  64127742, zane.brantina@cesis.lv vai
Baiba Trinska – Roze:  28310050 
Preses konference
par vēža savlaicīgu diagnostikas pētījumu Cēsīs

12.12.2013. plkst. 11.00-12.00
Cēsīs, Bērzaines ielā 16

 
Dienas kārtība

1. Par Cēsu pašvaldības iesaisti pilotpētījumā un atbalstu iedzīvotāju veselības veicināšanā - domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

2.  GISTAR pētījuma nozīmīgums sasaistē ar vēžu aktualitāti, pašvaldību atbalsta nozīmīgums – Mārcis Leja.

3. Ieskats Cēsu profilakses un savlaicīgas diagnostikas centra pirmo 2 mēnešu darbā (pētījuma organizēšana sadarbībā ar ģimenes ārstiem, iedzīvotāju atsaucība, atsauksmes)  - Baiba Trinska – Roze

4. Jautājumi, atbildes, Cēsu profilakses un savlaicīgas diagnostikas centra apskate.

Nobeigumā - kafija un uzkodas.


Publicēšanas datums: 2013. gada 7. decembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt