A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Pieredzi gūstot un daloties tajā

Pieredzi gūstot un daloties tajā

Decembra sākumā Cēsu novada pašvaldības aģentūras „Sociālais dienests” (turpmāk – Sociālais dienests) speciālisti guva vērtīgu pieredzi darbam ar personām ar garīga rakstura traucējumiem Čehijā un Ukrainā un dalījās pieredzē par aprūpes mājās pakalpojumu nodrošināšanu sadarbībā ar nevalstiskajam organizācijām.

Sadarbībā ar Labklājības ministriju Sociālā dienesta projektu vadītāja- attīstības speciāliste Vita Pleševnika kopā ar Sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētāju Ditu Trapencieri devās pieredzes apmaiņas vizītē uz Prāgu Čehijā, kuru Eiropas Komisija atzinusi kā labās prakses piemēru sociālās un veselības jomas kompetences pieaugušu personu ar garīga rakstura traucējumiem vajadzību nodrošināšanai pašvaldības ietvaros.

Pieredzes vizītes laikā V.Pleševnika un D.Trapenciere apmeklēja organizācijas “Fokus Praha” garīgās veselības aprūpes centru CDZ Podskali, psihiatrisko slimnīcu un tikās ar garīgās veselības aprūpes komandu, tikšanās laikā pārrunājot gan garīgās veselības aprūpes sistēmas reformu, sadarbību starp institūcijām un specialistiem, gan arī ikdienas darbu ar klientiem. Brauciena rezultātā secināms, ka iegūtā pieredze nākotnē ļaus veidot kvalitatīvākus un sasaistošākus pakalpojumus, veidojot sadarbību starp institūcijām un speciālistiem.

5. un 6.decembrī Sociālā dienesta direktore Iveta Sietiņsone un Atbalsta nodaļas pilngadīgām personām vadītājas vietniece – sociālā darbiniece Dagmāra Saulīte – devās uz Kijevu Ukrainā, kur notika Ukrainas un Latvijas sociālās jomas ekspertu tikšanās – apaļā galda sarunas. Konferencē Sociālā dienesta direktore informēja par Sociālā dienesta darbības jomām, struktūru un sociālā darba un sociālo pakalpojumu organizācijas kārtību Cēsu novada pašvaldībā un pašvaldības ieguvumiem, sadarbojoties ar NVO sociālo pakalpojumu organizēšanā iedzīvotājiem, un dalījās ar Cēsu novada pieredzi, sadarbojoties ar nevalstiskajām organizācijām aprūpes mājās pakalpojuma nodrošināšanā. Apaļā galda sarunās piedalījās arī dažādu Ukrainas pašvaldību sociālās jomas pārstāvji un Ukrainas Sociālo lietu ministrijas eksperti. Cēsu novada pašvaldības aģentūra “Sociālais dienests” tika uzaicināta dalīties ar savu labās prakses piemēru, lai veicinātu sociālās jomas pilnveidošanu Ukrainā.

Publicēšanas datums: 2018. gada 19. decembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt