A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Noslēdzies vēl viens projekta "Kas cits, ja ne es? Kad vēl, ja ne tagad? " mēnesis

Noslēdzies vēl viens projekta "Kas cits, ja ne es? Kad vēl, ja ne tagad? " mēnesis

Cēsu novada pašvaldības aģentūras ‘’Sociālais dienests” jauniešu centrā „Saules taka” ir noslēdzies vēl viens Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas „Jaunatne darbībā”’ projekta „Kas cits, ja ne es? Kad vēl, ja ne tagad?” skaistumkopšanas mēnesis.

Spogulīt, spogulīt saki man tā, kura ir visskaistākā?

Skaistumkopšanas mēnesis iesākās ar garu rindu pie spoguļa. Pavisam  kopā 33 projekta dalībnieki, iemācījās noteikt savu sejas formu, uzzināja noslēpumus, kā noslēpt nepilnības, un kāds matu sakārtojums būtu vislabākais viņa sejas formai.
Meitenēm, skaistumkopšanas mēnesis bija kā saldais ēdiens, taču arī puiši tajā iejutās labi un turējās līdzi ļoti braši.
Aizraujošas bija dienas un vakara make-up klāšanas nodarbības, kad rokās vajadzēja ņemt sejas tīrīšanas līdzekļus-pieniņu, toniku, krēmus, maskējošos zīmuļus, tonālos krēmus, birstošos pūderus, acu un lūpu zīmuļus, acu ēnas, lūpu krāsas, skropstu atliecējus un skropstu tušas, dažnedažādas make-up klāšanai paredzētas otas. Liels satraukums valdīja, kad rokās bija jāņem īstas frizieru šķēres.

Kādas izjūtas bija Ilzei visu šo mēnesi, mācot jauniešiem par skaistumkopšanu.?
Sākumā biju uztraukusies par puišiem,  kā  viņi to uzņems, bet mans uztraukums bija veltīgs. Puiši ļoti ātri iesaistījās. Viņi uzdrīkstējās pirmo reizi paņemt rokās acu zīmuļus, mācījās vilkt acu līnijas, un klāt dienas un vakara make-up, veidot frizūras meitenēm, un pīt matu pīnes. Viņu mīļākais jautājums bija: ”Kas tas ir, ko ar to dara?”
Esmu priecīga par puišu pacietību, un meiteņu  vēlēšanos uzzināt, iemācīties pēc iespējas vairāk. Īpaši gribu paslavēt Markusu un Ervīnu, kuri noteikti varēs uzklāt grimu savām meitenēm.Paslavēt vēlos arī Everitu, Sintiju, Lāsmu.
Ko, pēc skaistumkopšanas mēneša saka citi projekta dalībnieki?

MARKUSS-(11.G.)-Pirmo reizi paņēmu rokās acu zīmuli un mēģināju novilkt acu līniju, lai arī cik dīvaini tas likās, bet man tas izdevās jau pirmajā reizē. Bija interesanti, un es daudz ko uzzināju par skaistumkopšanu.

ERVĪNS-(15.G)-Man patika viss. Tagad zinu, ko meitenes dara no rīta.

LAURA-(17.G)-Man ļoti patika, jo bija interesanti uzzināt kārtējo reizi kaut ko jaunu. Bija interesanti redzēt, cik mēs esam spējīgi.

TĪNA-(15.g.)Man ļoti patika šis mēnesis, varēja eksperimentēt, iemācīties sev noderīgas, dzīvē pielietojamas zināšanas. Bija interesanti un aktīvi brīži. Aizraujoši pavadīts laiks centriņā „Saules taka”.

SINTIJA(12.G)-Varēja sajust
cik forši ir krāsot otru cilvēku, un izjust, kā ir ,kad krāso tevi. Sapratu, ka vajag lielu pacietību, lai uzklātu skaistu make-up, un  izveidotu frizūru. Man ļoti patika šis mēnesis.


LĀSMA UN SANTA (10.G)-Iemācījāmies kā pareizi klāt dienas un vakara grimu, vairākus veidus kā krāsot un veidot vienkāršas, bet skaistas frizūras.

DIĀNA R.(11.G)-`Pēc nodarbībām skolā vienai meitenei uzklāju acu ēnas, kā biju iemācījusies, pēc tam visas meitenes vēlējās ,lai viņas uzkrāsoju. Prieks, ka tagad zinu, kā pareizi klāt make-up.

KRISTĪNE .R.(16.G.)-Tās bija nodarbības, kurās varēja izpausties, eksperimentēt ar krāsām. Pārsteidza, ka arī zēni piedalījās make-up klāšanā, krāsoja meitenes. Pati izjutu, kad mani krāsoja puisis, un secināju, ja ir vēlēšanās, tad to var darīt arī zēni, bez aizspriedumiem. Interesanta bija sejas formas noteikšana. Katrā nodarbības laikā iemācījos ko jaunu. Gribētu, lai vēl turpinātos tādas nodarbības. Mēnesis paskrēja vēja spārniem, bet zināšanas ko iemācīja Ilze, varēšu izmantot arī tālāk savā dzīvē .Paldies, Ilzei!


Jauniešu iegūtās zināšanas make-up klāšanā ,frizūru veidošanā varēsiet redzēt Starptautiskajā ģimenes dienas pasākumā Cēsīs, 15.maijā, viņu sniegtajā priekšnesumā.

Ar katru mēneša projekta aktivitātēm mēs dienas centra ”Saules taka”’ jaunieši kļūstam daudz draudzīgāki, topam par saliedētu, vienu komandu, sniedzam palīdzīgu roku otram. Mēs esam katrs ar savu raksturu, bet varam būt ar vienu mērķi.
 

“Šis projekts tika finansēts ar Eiropas komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.”


Informāciju sagatavoja:
Bērnu un jauniešu dienas centra
‘Saules taka’ jaunieši

Publicēšanas datums: 2013. gada 30. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt