A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Mobilās veselības aprūpes centru apmeklēja 48 Cēsu novada bērni

Mobilās veselības aprūpes centru apmeklēja 48 Cēsu novada bērni

Šā gada 23.oktobrī Cēsīs viesojās Mobilās veselības aprūpes centrs, kurš izveidots ar McDonald House Charities Latvija atbalstu. Tā ir sabiedriska labuma organizācija, kuras galvenais uzdevums ir rūpes par Latvijas bērnu veselību un labklājību.

Mobilais veselības aprūpes centrs ir 17 metru garš moderns transporta līdzeklis, kurš ir aprīkots tā, lai tajā varētu sniegt medicīnas pakalpojumus. Mobilās aprūpes centrā atrodas divas pacientu izmeklēšanas telpas un pieņemšanas telpa. Tajā bez maksas var saņemt acu ārsta, pediatra, pulmanologa/alergologa, bērnu neirologu, endokrinologa, kardiologa un gastroenterologa izmeklējumus, kā arī plašu izglītojošo programmu bērniem un priekšlaicīgi dzimušo bērnu programmas ārstu konsultācijas. Mobilā veselības aprūpes centra speciālisti ir mediķi, kuri ikdienā strādā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS).

Mobilās aprūpes centra izveides mērķis ir padarīt pieejamākus medicīniskos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem Latvijā un nodrošināt regulāras primārās medicīniskās pārbaudes, kā arī savlaicīgu norīkojumu pie kvalificētiem speciālistiem. Mobilās aprūpes centrs, sniedzot pakalpojumus tuvāk mājām, palīdzēs ģimenēm ietaupīt finanšu līdzekļus. Mobilās aprūpes centra programmas priekšrocība ir iespēja nepieciešamības gadījumā transformēt un paplašināt esošo pakalpojumu klāstu, ņemot vērā aktuālākās vajadzības.

Pateicoties Cēsu novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” (turpmāk – Sociālais dienests) aktīvai darbībai, Cēsu novada bērniem bez maksas bija pieejams ausu, kakla un deguna ārsts un alergologs. Ausu, kakla un deguna ārsts izmeklēja 27 Cēsu novada bērnus, alergologs – 21. Bērni ļoti pozitīvi un atvērti komunicēja ar ārstēm, un vecāki bija ļoti apmierināti ar piedāvāto pakalpojumu. Bērnu slimnīcas speciālisti vairākiem bērniem izsniedza slēdzienus ģimenes ārstam un ieteica konsultācijas pie citiem speciālistiem. Par Bērnu slimnīcas speciālistu mobilā centra izbraukumu un konsultācijām nebija jāmaksā nevienam apmeklētājam. Autobusam nepieciešamo elektroenerģijas pieslēgumu nodrošināja Sociālais dienests.

    

Informāciju sagatavoja:
Anita Zimele
Cēsu novada pašvaldības aģentūra
„Sociālais dienests”


Publicēšanas datums: 2015. gada 27. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt