A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Lieldienu pasākums Invalīdu habilitācijas – dienas centrā

Lieldienu pasākums Invalīdu habilitācijas – dienas centrā

Š. g. 31. martā Invalīdu habilitācijas dienas centrā jaunieši ar Centra darbinieču atbalstu, par prieku sev un piederīgajiem, iestudēja svētku scenāriju ,,Lieldienas”. Atbilstoši Lieldienām un scenārijā paredzētajam, izgreznotā telpa ar tumšajiem pavasara padebešiem un piesaulītē plaukstošajiem ziediem, putnu treļļu pieskandinātas dziesmas pavadībā, pildījās pilna ar zaķiem, cālīšiem, gaili un vistiņu. Tika deklamēti dzejoļi un skandētas dziesmas ar Lieldienu un pavasara tematiku.
Pēc svinīgās daļas notika dažādas rituālas darbības. Noritēja sīvas olu kaujas, kuru gala rezultātā tika noskaidrots stiprākās olas īpašnieks, un pēc ticējumiem, līdz ar to arī ilgākais ilgdzīvotājs. Notika mainīšanās ar olām, tā paužot labvēlību un savstarpējās simpātijas vienam pret otru. Aizraujošajā olu ripināšanā, veiksmīgākie olu ripinātāji ieguva savā īpašumā pat vairākas.
Šajā pasākumā izspēlētie rituāli un vēl pirms svētkiem, krāsojot olas, kad darbinieces ar jauniešiem pārrunāja Lieldienu tradīcijas, jauniešiem sniedza iemaņas svētku svinēšanā, prasmes savstarpējā saskarsmē un sevis sakopšanā svētkiem, prasmes galda kultūrā. Viss tas jauniešos vieš pārliecību savām spējām, varēšanai un nozīmīgumam. Šīs zināšanas, iemaņas un prasmes jaunieši aiznes mājās un mums kā sociālā darba profesionāļiem ir liels gandarījums dzirdēt: ,,Mēs šogad Lieldienas arī svinējām tā...”.


                               

Informāciju sagatavoja:
Ērika Verle
Cēsu novada pašvaldības aģentūras
„Sociālais dienests”
Invalīdu habilitācijas – dienas centra vadītāja


Publicēšanas datums: 2015. gada 15. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt