Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Jauni risinājumi mājas aprūpē

Jauni risinājumi mājas aprūpē
Š.g. aprīlī noslēdzās Centrālās Baltijas jūras reģiona Interreg IVA pārrobežu sadarbības programmas INNOCARE projekts, kas kopš 2011.gada novembra realizēts sadarbībā ar projekta partneriem no Zviedrijas, Igaunijas un Latvijas.
Š.g. aprīlī noslēdzās Centrālās Baltijas jūras reģiona Interreg IVA pārrobežu sadarbības programmas INNOCARE projekts, kas kopš 2011.gada novembra realizēts sadarbībā ar projekta partneriem no Zviedrijas, Igaunijas un Latvijas.

Galvenais projekta „INNOCARE” mērķis - ar inovatīvām mājas aprūpes metodēm un līdzekļiem uzlabota mājās dzīvojošu sirmgalvju dzīves kvalitāte un drošība.
Projekta īstenošanas gaitā Cēsu novada mājas aprūpes pakalpojuma saņēmējiem bija iespēja izmēģināt pakalpojumu „Drošības pogas”, kas nodrošina saziņas iespējas un palīdzību 24 stundas diennaktī, elektroniskās medikamentu lietošanas atgādinātājus un dūmu detektorus.

Sadarbībā ar Latvijas Universitātes P.Stardiņa medicīnas koledžu 18 Cēsu novada aprūpētāji un iedzīvotāji, kuri kopj tuviniekus apguva apmācības programmu, iegūstot jaunas iemaņas vecu cilvēku aprūpei mājās - saskarsmes psiholoģijā, veselības aprūpē, gerentoloģijā, paliatīvajā aprūpē u.c. Projekta laikā aprūpētāji devās mācībās, gan uz Somiju gan uz Igauniju, kā arī uz Zviedriju. Vairāk kā 70 iedzīvotāji, kuri kopj tuviniekus un aprūpētāji piedalījās kādā no sešiem tematiskajiem semināriem par senioru aprūpi.

Lai novērtētu projekta ieguvumus, šī gada sākumā tika izstrādāts pētījums par to, vai ar inovatīvām mājas aprūpes metodēm un līdzekļiem ir uzlabojusies mājās dzīvojošu sirmgalvju dzīves kvalitāte un drošība. Veicot pētījumu, tika izvērtēts, vai, izmantojot inovatīvi tehniskos risinājumus, pašvaldības pakalpojuma kvalitāte ir uzlabojusies.
Izvērtējot projektā iesaistīto mājas aprūpes biroja klientu, aprūpētāju un pašvaldības speciālistu viedokļus, secināts, ka jaunās tehnoloģijas ļauj mājās dzīvojošiem sirmgalvjiem justies drošāk un drošības sajūta projekta laikā ir uzlabojusies, lai gan seniori projekta sākumā baidījās iepazīt jaunās tehnoloģijas.

Kā atzīst mājas aprūpes biroja vadītāja Dagmāra Saulīte: „Trauksmes pogas servisa lietošana un popularizēšana būtu jāturpina, laika gaitā uzlabojot sadarbību ar klientu uzticības personām, ar servisa centrāli, jo trauksmes poga ir nepieciešama un aktuāla vientuļiem cilvēkiem gados ar nopietnām veselības problēmām” .

Noslēdzoties projektam, 10.aprīlī, veiktie pētījumi Zviedrijā, Igaunijā un Latvijā tika prezentēti noslēguma konferencē Igaunijā. Noslēguma konferencē piedalījās gan projekta pārstāvji gan arī interesenti no Latvijas, Zviedrijas, Somijas un Igaunijas.

Projekta vadošais partneris - Tallinas Universitātes Rakveres koledža. Projektā līdzdarbojās - Rakveres pilsētas pašvaldība (Igaunija), Rietumviru koledža (Igaunija), Apes novada pašvaldība, Nakas pašvaldība (Zviedrija), kā arī Cēsu novada pašvaldības aģentūra „Sociālais dienests”.

Projekta „INNOCARE” kopējās izmaksas ir 48 892,00 euro, no kuriem 80,9% līdzfinansē Eiropas Savienība.

Informāciju sagatavoja:
Vita Pleševnika
Cēsu novada pašvaldības aģentūras
„Sociālais dienests”
Projektu vadītāja – attīstības speciāliste
Datums: 2014. gada 22. maijs