A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Jaunas atbalsta grupas un darbnīcas nodarbinātības iemaņu stimulēšanai

Jaunas atbalsta grupas un darbnīcas nodarbinātības iemaņu stimulēšanai


ESF projekta „Vidzemes reģiona mobilais sociālo pakalpojumu Resursu centrs” ietvaros februārī uzsāka darbību jaunas atbalsta grupas un darbnīca nodarbinātības iemaņu stimulēšanai projekta iesaistītajās Vidzemes reģiona pašvaldībās.
 
Februārī darbu uzsāka atbalsta grupa Cēsu novadā (Pirmspensijas un pensijas vecuma personām), Jaunpiebalgas novadā (atbalsta grupa daudzbērnu, nepilnām ģimenēm) un  Mazsalacas novadā (atbalsta grupa pirmspensijas un pensijas vecuma personām). Atbalsta grupas aktīvi apmeklē  39 personas.

Jau līdz š.g. februāra beigām rehabilitācijas pakalpojumus saņēmušas jau 186 personas, kuras darbojušās 12 atbalsta grupās, praktiskas dekupāžas iemaņas apgūtas 3 darbnīcās, 15 personas apguvušas iemaņas darboties ar datoru un komunicēt e-vidē. Rehabilitācijas pakalpojumus saņēmušie atzinīgi izsakās par dalību projektā, daļa atzīst, ka ir uzlabojusies dzīves kvalitāte, ka saņemtais pakalpojums palīdzēs iesaistīties sabiedriskos pasākumos, daļa uzskata, ka tas palīdzēs rast drosmi mainīt savu dzīvi, pastāvēt par sevi un drošāk pateikt savu viedokli. Ir arī tādi, kuri uzskata - tas palīdzēs iesaistīties nodarbinātībā. Daži  uzskata, ka viņu dzīvē nekas nav mainījies, kaut gan atzīmē, ka kaut ko jau ir iemācījušies.

Uzklausot projektā iesaistīto personu vēlmes  - apgūt praktiskas iemaņas, esam lūguši sadarbības iestādi akceptēt iesniegtos projekta grozījumus, kuros plānojam palielināt darbnīcu nodarbinātības iemaņu stimulēšanai skaitu un palielināt individuāli apmācīto personu skaitu prasmēm  darboties ar datoru.
Paralēli sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai notiek projekta speciālistu profesionālās kapacitātes stiprināšana. Speciālisti pilnveido savas zināšanas semināros, dalās savā pieredzē ar citiem sociālā darba speciālistiem.  Viņiem  tiek sniegti  supervizora pakalpojumi.

Atgādinām, ka Resursu centra interneta vietnē www.resursucentrs.lv ikviens interesents var uzzināt par projektā iesaistīto pašvaldību sniegtajiem sociālajiem pakalpojumiem, izmaiņām tajos,  uzdot  jautājumus un saņemt atbildi uz tiem savā e-pastā. Projekts turpināsies līdz 2013.gada 31.oktobrim. Projektu kopējās izmaksas ir 100 000 LVL, to finansē ESF.
Informāciju sagatavoja:
Vita Pleševnika
Cēsu novada pašvaldības aģentūra
„Sociālais dienests”
Projektu vadītāja – attīstības speciāliste
Tālrunis: 64127746
E-pasts: vita.plesevnika@cesis.lv


Publicēšanas datums: 2013. gada 13. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt