A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Invalīdu habilitācijas- dienas centra jaunieši viesojas Mazsalacas novadā

Invalīdu habilitācijas- dienas centra jaunieši viesojas Mazsalacas novadā

Laikā, kad dabā sāk parādīties rudens nokrāsas, Cēsu novada pašvaldības aģentūras „Sociālais dienests” Invalīdu habilitācijas- Dienas centra jaunieši ar smagiem funkcionāliem traucējumiem devās ekskursijā uz Mazsalacas novadu. Ekskursijas ietvaros jauniešiem bija iespēja pilnveidot izpratni par dzīvo un nedzīvo dabu, kā arī vērot laika apstākļus.

Dodoties Skaņā kalna virzienā un izbraucot cauri senatnīgai koku alejai, Valtenberģu muižā jauniešus viesmīlīgi sagaidīja Valtera Hirtes muzeja direktore Vija Rozenberga. Muzejā bija iespēja skatīt kokgriezēja Valtera Hirtes plašu skulptūru ekspozīciju- sākot no Latvijā atpazīstamu cilvēku un gadskārtu ieražu svētku atainojumiem, līdz pat plaši apspēlētai velniņu kolekcijai. Muzeja direktores stāstījums par koku grebumiem bija ļoti interesants un jaunieši ar aizrautību klausījās stāstītajā, pēc tam uzdodot sev interesējošus jautājumus, kas izvērtās spraigās diskusijās. Muižas telpās bija iespēja apskatīt arī Mazsalacas iedzīvotāja A. Šteinberga medību trofeju kolekciju.

Tālāk jaunieši devās uz Skaņais kalnu, kur iepazinās ar Rūķu taku, Neļķu klinti un, stāvot iepretim smilšakmens klintij, un izrunājot: ,,Ādam, kur Tava sieva!”, centās saklausīt atbalsi: ,,...Ieva...”, kā arī rotaļājās brīvdabas atrakcijās, šūpojās šūpolēs, izkāpelēja samērā sarežģītās atrakcijās. Jaunieši varēja vērot Salacu uz speciāli šim nolūkam paredzētas koka atpūtas platformas un liels pārsteigums bija dzīva raganiņa, kura ceļu tālāk mērot atļāva vien tad, kad bija atminēta kāda mīkla, tad nu šeit lieti noderēja pa dienu saskatītais un novērotais dabā. Pēc svaigā gaisā pavadītās jaukās dienas, jaunieši, vērojot gleznaino dabas ainavu, ieturēja gardu maltīti.

Informāciju sagatavoja:
Ērika Verle
Cēsu novada pašvaldības aģentūras „Sociālais dienests”
Invalīdu habilitācijas- Dienas centra vadītāja
erika.verle@cesis.lvPublicēšanas datums: 2015. gada 8. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt