A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Dienas centra "Saules taka" bērni iepazīst viduslaiku Cēsis

Dienas centra "Saules taka" bērni iepazīst viduslaiku Cēsis

Cēsu novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” dienas centrā “Saules taka” no 18. jūlija līdz 28. jūlijam saistībā ar Cēsu 810 gadu jubileju un Viduslaiku dienu norisinājās projekts “Mūsu viduslaiku pils”, kurā piedalījās deviņi bērni un divi pedagogi. Projekta mērķis bija iepazīstināt bērnus ar Cēsīm, tās simbolu, viduslaiku pili, un pilsētas attīstību viduslaikos un mūsdienās.

Projekta norises laikā tika pētīta gan viduslaiku vēsture, sabiedrība un kultūra, gan padziļināti - Cēsu viduslaiku pils un tajā piedzīvotais. Paralēli pētnieciskajam darbam projekta dalībnieki apmeklēja un aplūkoja Cēsu pili: tās konstrukciju, uzbūvi, materiālu un krāsas. Projekta dalībnieki, izmantojot interneta resursus, lai smeltos idejas un konkrētu redzējumu par viduslaikiem, iepazinās ar 3D formātā veidotajiem pils maketiem, pētīja rakstus par viduslaiku sabiedrību, tās iekārtu, pilsētas iedzīvotāju nodarbošanos, apģērbu, darba rīkiem.

Projekta dalībnieki maketa veidā radīja savu redzējumu par Cēsu viduslaiku pili -  rekonstruēja to un apdzīvoja, izmantojot iegūtās zināšanas par viduslaiku sabiedrības kārtām: garīdzniecību, dižciltīgajiem un zemniekiem. Gatavojoties projekta prezentācijai, bērni iepazinās ar viduslaiku galda kultūru un pārtiku, paši gatavoja viduslaiku maltīti un cienāja atnākušos viesus.      

Svētdien, 28. jūlijā, Dienas centrā “Saules taka” notika projekta “Mūsu viduslaiku pils” maketa un izzinātās informācijas prezentācija. Prezentācijā piedalījās dienas centra bērni, pedagogi, kā arī bērnu vecāki, vecvecāki, Cēsu novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” darbinieki, direktore Iveta Sietiņsone un Cēsu novada pilsētas domes deputāts Māris Niklass. Prezentācijas laikā bērni un pedagogi bija ģērbušies pašu sarūpētos viduslaiku tērpos.

Informāciju sagatavoja:
Cēsu novada pašvaldības aģentūras „Sociālais dienests”
Dienas centra “Saules taka” vadītāja
Inga Vīksna

Publicēšanas datums: 2016. gada 1. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt