A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Dienas centra „Saules taka” jaunieši dodas ekspedīcijā „Es plašā pasaulīte”

Dienas centra „Saules taka” jaunieši dodas ekspedīcijā „Es plašā pasaulīte”

Piektdien, 4.jūlijā, projekta „Meklējot labāko Eiropas praksi jauniešu noziedzības novēršanai” (JUST/2011/FRAC/AG2671) ietvaros un sadarbībā ar Cēsu ‘’Rotari’ klubu Sociālā dienesta Dienas centra „Saules taka” jaunieši devās ekspedīcijas ”Es un plašā pasaulīte’’.

Izzinošā ekskursijā ‘’Viss par un ap mālu’’ jaunieši devās uz mālu darbnīcu ‘’Laiga ‘’ Valmierā, kur jaunieši varēja mīcīt mālu ar rokām un kāju pēdām, izbaudot brīnišķīgu relaksējošu pašmasāžu un klausīties meistaru stāstos par māla ceļu no zemes līdz traukam. Varēja izgatavot savus traukus (bļodu, podu, krūzi) dažādās senās tehnikās veidojot ar rokām. Meistaru vadībā jaunieši mēģināja uzvirpot savu bļodu uz mehāniski darbināmas angļu stila virpas. Izbaudīt māla spēles ar mālu veidojot pašu iecerētas lietas pēc brīvas improvizācijas.
                
Pēc brīnišķīgi pavadītajām trim stundām mālu darbnīcā, dziesmām skanot, autobuss jauniešus aizvizināja uz Tūju, kur turpinājās viņu ekskursija ‘’Pieskāriens jūrai’’ .Pie jūras jauniešus sagaidīja saules stari, viļņu šalkas,  Rotari kluba sagādātais lielais piknika grozs un Cēsu alus limonādes Angry Birds . Tika izbaudīti jūras viļņi, veidotas skulptūras, vākti dažādi dabas materiāli, sportots un dziedāts, bija iespēja kļūt par ģeologu –uzzinot, kas slēpjas zemes dzīlēs un nosūtīt laba vēlējumus pasaulei.

     
Ar labām emocijām, par jauki pavadītu dienu un iegūtajām zināšanām jaunieši vakarpusē atgriezās mājās, sakot lielu paldies Sabiedriski politiskajam centram ‘’Providus’’, Cēsu novada pašvaldības aģentūrai „Sociālais dienests”, Cēsu’’ Rotari ‘’klubam un tās prezidentei Inesei Suijai - Markovai, Rīgas SOS ģimeņu atbalsta centra Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas vadītājas vietniecei Ivitai Puķītei, Cēsu alus kolektīvam - Agitai Baltbārdei un CATA jaukajam šoferītim - Aleksandram Slaidiņam.

            
     
Informāciju sagatavoja:
Dienas centra „Saules taka” jaunieši


Publicēšanas datums: 2014. gada 22. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt