A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Cēsu novadā jauns pakalpojums - elektroniskie medikamentu lietošanas atgādinātāji

Cēsu novadā jauns pakalpojums - elektroniskie medikamentu lietošanas atgādinātāji

Cēsu novada pašvaldības aģentūra „Sociālais dienests” aprūpes mājās klientiem no pērnā gada decembra ievieš jaunu tehnoloģisku risinājumu – elektroniskus  medikamentu lietošanas atgādinātājus, kuri atgādina par medikamentu lietošanu.

Medikamentu lietošanas atgādinātāji jeb medikamentu dozatori ir sistēma, kas, pēc iepriekš uzstādīta zāļu lietošanas biežuma, zāļu veida, daudzuma un laika, signalizējot atgādina senioram par medikamentu lietošanu un izsniedz zāles.

Medikamenta dozatora galvenais uzdevums:
• medikamentu lietošana īstajā laikā;
• par medikamentu lietošanu atgādina ar skaņas un gaismas signāliem noteiktā laikā;
• nevar pārdozēt medikamentus;
• ļauj senioriem brīvi plānot savu laiku.

Ar medikamentu lietošanas atgādinātājiem plānots nodrošināt 10 Cēsu novada iedzīvotājus, kuri jau saņem Sociālā dienesta sniegto aprūpi mājās un kuri būs izteikuši vēlēšanos lietot šādu medikamentu atgādinātāju.

Jauno tehnoloģijas risinājumu Cēsu Sociālais dienests ievieš Centrālā Baltijas jūras reģiona Interreg IVA pārrobežu sadarbības programmas projekta „INNOCARE” ietvaros. Galvenais projekta „INNOCARE” mērķis ir ar inovatīvām mājas aprūpes metodēm un līdzekļiem uzlabota mājās dzīvojošu sirmgalvju dzīves kvalitāte un drošība. Projektā uzsvars tiek likts uz inovatīvi tehniskiem risinājumiem, kā arī sociālo darbinieku apmācību.

Projekts ilgst no 2011. gada novembra līdz 2013. gada decembrim. Projekta „INNOCARE” kopējās izmaksas ir 44 692 eiro; 80,9% no šiem līdzekļiem finansē Eiropas Savienība.

Informāciju sagatavoja:
Vita Pleševnika
Projekta INNOCARE koordinatore

Publicēšanas datums: 2013. gada 15. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt