A  A  A
Lapas karte


Kādas aktivitātes šajā ziemā izbaudi visvairāk?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Cēsīs noslēdzies pilotprojekts “Soli tuvāk"

Cēsīs noslēdzies pilotprojekts “Soli tuvāk"

Pirmdien, 18.jūnijā, Cēsīs noritēja Cēsu novada un Valmieras pilsētas pašvaldību pilotprojekta “Soli tuvāk: Kopienas vienotā atbilde uz vardarbības pret sievietēm gadījumiem” noslēguma tikšanās.

Lai mazinātu vardarbību pret sievietēm Latvijā un iedrošinātu sievietes ziņot par vardarbības gadījumiem un vērsties pēc palīdzības, no 27.marta Cēsu novada pašvaldības aģentūra “Sociālais dienests” (Sociālais dienests)  sadarbībā ar biedrību „Centrs Marta“, Valsts policiju, Tieslietu ministriju, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju iesaistījās Labklājības ministrijas (LM) koordinētā ES programmas „Tiesības, vienlīdzība un pilsonība“ līdzfinansētā projektā „Soli tuvāk: kopienas vienotā atbilde uz vardarbību pret sievietēm gadījumiem“ ar mērķi izstrādāt un ieviest praksē institūciju sadarbības modeļa standartu vardarbības pret sievieti gadījumos.

Pilotprojekta ietvaros norisinājās vairākas kopīgas tikšanās starp iesaistītajiem partneriem, lai izstrādātu efektīvu institūciju sadarbības modeli konfliktsituācijās un veicinātu ciešāku institūciju sadarbību. Iesaistītie sadarbības partneri Cēsu novadā jau projekta laikā risināja konkrētus konflikta gadījumus, lai pēc iespējas ātrāk vardarbības upurim sniegt nepieciešamo atbalstu. Tika organizētas arī atvērto durvju dienas Sociālajā dienestā un SIA “Cēsu klīnika”, lai sadarbības partneri labāk izprastu iestāžu funkcijas un uzdevumus un to īstenošanu ikdienas darba procesos.

Jāpiemin, ka šī projekta ietvaros tika izmantotas jau Tukuma novadā pilotētas Risku izvērtējumu anketas, kuras vardarbības gadījumos tiek aizpildītas un nekavējoties tiek nosūtītas sociālajam dienestam. Kad sociālais dienests ir saņēmis risku izvērtēšanas anketu, tas aicina sievieti uz sarunu un veic risku novērtēšanu, izmantojot speciālu rīku – MARAC risku novērtēšanas veidlapu, kas aizgūta no Ziemeļvalstīm un pierādījusi, ka var labi tikt izmantota arī Latvijā.

Pilotprojekta noslēgumā projekta partneri sniedza atskati par projekta rezultātiem un uzklausīja labās prakses piemērus. Atzinību izpelnījās visi projekta dalībnieki, kas dalījās pieredzē.  Par īpaši vērtīgu tika atzīta Ilzes Celmiņas, Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas tiesneses, prezentācija par pagaidu aizsardzības pret vardarbību mehānismu, tā piemērošanas praksi tiesā, kā arī par saskarsmes tiesību ar vardarbīgo vecāku tiesisko regulējumu.Informāciju sagatavoja:
Cēsu novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests”
Projektu vadītāja – attīstības speciāliste
Vita Pleševnika

Publicēšanas datums: 2018. gada 22. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt