A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Cēsīm jauni aprūpētāji

Cēsīm jauni aprūpētāji

Otrdien, 16.aprīlī, 18 Cēsu novada un trīs Apes novada iedzīvotāji ieguva Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžas apliecību par aprūpētāju apmācības programmas apguvi.

Centrālā Baltijas jūras reģiona Interreg IVA pārrobežu sadarbības programmas projekta "Inovatīvi risinājumi veco ļaužu aprūpei mājās" (INNOCARE) ietvaros pērnā gada rudenī iedzīvotājiem, kuri ikdienā aprūpē tuviniekus vai kuriem interesēja aprūpētāja, personiskā asistenta darbs, bija iespēja pieteikties apmācībām un apgūt aprūpētāju apmācības programmu veco cilvēku aprūpei mājās.

Sešu mēnešu garumā iedzīvotāji apguva piliatīvo un veselības aprūpi, gerontoloģiju, saskarsmes psiholoģiju u.c. prasmes darbā ar veciem cilvēkiem un personām ar īpašām vajadzībām.

Jaunie aprūpētāji atzīst: „Esam gandarīti par šādu iespēju iegūt jaunas zināšanas par senioru aprūpi, un svarīgi ir tas, ka iemācījāmies to darīt pareizi.”

Projekts ilgst no 2011. gada novembra līdz 2013. gada decembrim. Projekta „INNOCARE” kopējās izmaksas ir 44 692 eiro; 80,9% no šiem līdzekļiem finansē Eiropas Savienība.Foto: Cēsu un novada jaunie aprūpētāji


Informāciju sagatavoja:
Vita Pleševnika
Projekta INNOCARE koordinatore


Publicēšanas datums: 2013. gada 17. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt