A  A  A
Lapas karte


Kādas aktivitātes šajā ziemā izbaudi visvairāk?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Aicinām pieteikties sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai

Aicinām pieteikties sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai

Vidzemes plānošanas reģions projekta “Vidzeme iekļauj” gaitā aicina vecākus un audžuvecākus, kuriem ir bērns ar funkcionālajiem traucējumiem, kuram noteikta invaliditāte, līdz 2018.gada 31.augustam pieteikt bērnu individuālo vajadzību izvērtēšanai deinstitucionalizācijas projektā. Projekts paredz sociālās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanu.

Pēc bērna izvērtēšanas tiek sastādīts individuālais atbalsta plāns, kurā tiek norādīti bērnam nepieciešamie sociālās rehabilitācijas pakalpojumi, piemēram, smilšu terapija, psihologs, fizioterapeits, kanisterapija, mākslas terapija u.c. Lai pieteiktu bērnu individuālo vajadzību izvērtēšanai, vecākam vai audžuvecākam jāraksta iesniegums savas pašvaldības sociālajā dienestā.

Pēc bērna individuālā atbalsta plāna saņemšanas vecākiem jādodas uz savas pašvaldības sociālo dienestu un jāraksta iesniegums, tajā norādot, pie kura speciālista un kādu pakalpojumu vēlas savam bērnam saņemt atbilstoši atbalsta plānā noteiktajam.

Projekta laikā bērnam ir iespēja saņemt līdz 40 pakalpojuma reizēm pie vecāku izvēlēta speciālista. Ja vecākam nepieciešamais speciālists nav zināms, tad to nodrošina sociālais dienests. Piemēram, ja bērns gājis uz smilšu terapiju un bērnam ar speciālistu izveidojies labs kontakts, tad iesniegumā, vecāks norāda, ka vēlas saņemt pakalpojumu pie konkrētā speciālista. Ja bērnam nepieciešams rehabilitācijas pakalpojums, bet vecākam nav zināms, kurš speciālists šo pakalpojumu var sniegt, tad sociālajam dienestam jāveic tirgus izpēte un jāiepērk pakalpojuma sniedzējs.

Projekta laikā, arī vecāki un audžuvecāki var saņemt sociālās rehabilitācijas pakalpojumus – psihologu, rehabilitologu, fizioterapeitu vai izglītojošas atbalsta grupas nodarbības. Pakalpojumu var saņemt viens vai abi bērna vecāki, kopā nepārsniedzot 20 pakalpojuma reizes.

Vairāk informācijas:
Deinstitucionalizācijas projekta “Vidzeme iekļauj” vadītāja Ina Miķelsone, mob.t 29289487, 
Sociālo pakalpojumu eksperte Laine Zālīte, mob.t. 26536286,  

Informāciju sagatavoja: Naula Dannenberga, projekta "Vidzeme iekļauj" sabiedrisko attiecību speciāliste, mob.t. 26148024, naula.dannenberga@vidzeme.lv
 
Publicēšanas datums: 2018. gada 3. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt