A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » "Saules takas” vasara

"Saules takas” vasara

Cēsu novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” dienas centrā “Saules taka” tika aizvadīta piedzīvojumiem bagāta un izzinošām, radošām aktivitātēm piepildīta vasara. “Saules takas” apmeklētāji piedalījās ekspedīcijās “Dzīvo vesels ar dabā sastopamiem ārstniecības augiem” un “Cēsu uzņēmējs”, kā arī piedalījās projektos ar izzinošu mērķi - “Mūsu Viduslaiku pils” un “Meža mātes dāvanas”.

Jūnijs ir zāļu mēnesis, un tā ietvaros “Saules takā” tika rīkota ekspedīcija “Dzīvo vesels ar dabā sastopamiem ārstniecības augiem”, lai iepazītu ne vien jāņuzāles, bet arī veselībai noderīgus augus. Centra apmeklētāji nostiprināja zināšanas par Latvijā sastopamajiem ārstniecības augiem, izzināja to vērtīgās īpašības un pielietojumu. Bērni devās Cēsu apkārtnes tuvējās pļavās un lasīja atpazītos ārstniecības augus, no kuriem gatavoja zāļu tējas ziemai. Katrs centra apmeklētājs izveidoja nelielu izzinošu aprakstu par izvēlēto ārstniecības augu. Noslēgumā tika rīkota tēju degustācijas pēcpusdiena.

Jūlijs tika aizvadīts Cēsu 810 gadu svinību gaidās. Projekta “Mūsu viduslaiku pils” ietvaros tika izgatavots vērienīgs 3D formāta Cēsu viduslaiku pils makets, kur katrs no centra bērniem pielika savu mazo rociņu, lai pils būtu reālistiska un skatāma. Papildus pils maketa gatavošanai bērni izzināja seno viduslaiku vēstures notikumus.
Ekspedīcijas “Cēsu uzņēmējs” ietvaros bērni viesojās vairākos Cēsu uzņēmumos – zemnieku saimniecības “Kliģeni” siltumnīcās un veikalā “Dārznieks”, kur bērni uzzināja visu par to, kas un kā notiek lielajās stiklotajās “mājās”, lai veikalā nopirktu tomātus, gurķus vai nelielos puķu podiņus un grieztos ziedus vāzēm. Uzņēmumā “Vinnis” bērniem bija iespēja izzināt visu darba procesu, ko uzsāk mazās, čaklās bitītes, līdz brīdim, kad saldais nektārs nonāk stiklotā burciņā un tad veikala plauktos. Savukārt SIA “Livonia” centra bērni uzzināja visu par svētku dzēriena “Mežezers” tapšanas procesu un iepazina vēl citus veldzējošos dzērienus. Apmeklējot Svētavota dabas parku, bērni ne tikai redzēja visiem zināmā avota ūdens “Svētavots” ņemšanas vietu, bet viņiem arī bija unikāla iespēja noklausīties noslēpumiem apvīto leģendu par Svētavota ieleju un izpildīt senu rituālu, uzņemt spēkus no šī spēcinošā avota. Ekspedīcija pa Cēsu uzņēmumiem noslēdzās ar akciju sabiedrības “Cēsu alus” ražotnes apmeklējumu, kurā bērni guva informāciju par limonādes ražošanas procesu un iegūtās zināšanas izmantoja, pagatavojot paši savu spirdzinošo limonādi.

Augustā tika realizēts projekts “Meža mātes dāvanas”. Projekta ietvaros tika izpētītas Latvijas mežos sastopamās bagātības – sēnes, ogas un dažādas ārstniecībā pielietojamas meža veltes. Darbojoties komandās, bērni izstrādāja drošības noteikumus – “Droši doties mežā!”. Projekta laikā tika izspēlētas dažādas situācijas un notikumi, kad mežā nepieciešama palīdzība, un tika rasti risinājumi sarežģītajām situācijām.
Papildus ekspedīcijām un projektiem bērni aktīvi darbojās dažādās radošās, sportiskās un attīstošās nodarbībās. Tika veidotas draudzības aproces, dekupēti trauciņi, apgleznoti akmentiņi, zīmēts, līmēts un krāsots, kopā sportots un smiets.

Burvīga un piepildīta vasara aizvadīta! Lai tikpat piepildīts aktīvs un aizraujošs jaunais skolas gads! Tiekamies “Saules takā” darbadienu pēcpusdienās un skolas brīvlaikos!

Sagatavoja:
Eva Maksīmova,
Cēsu novada pašvaldības aģentūras
“Sociālais dienests”
Dienas centra “Saules taka” sociālā rehabilitētāja

Publicēšanas datums: 2016. gada 27. septembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt